Top Channel/ Zjarret, Turqia kërkon ndihmë, qindra zjarre kanë djegur edhe zonat e banuara
02/08/2021 14:56

Ndërkohë që në Turqi zjarret masive kanë marrë 8 jetë njerëzish, në mediat online ka nisur një fushatë për të kërkuar ndihmë. Nismës i janë bashkuar shumë nga figurat më të njohura në Turqi, duke përfshirë këtu dhe aktorët që mesazhi të shpërndahet sa më shumë. “Ndihmoni Turqinë, thirrje globale, kemi nevojë për avionë që fikin zjarret , na ndihmoni të ndalojmë flakët që po kërcënojnë zonat tona më të bukura”. Ky është mesazhi që sheh kudo të shpërndarë gjerësisht në mediat sociale, i shoqëruar me pamjen e flakëve që djegin pyjet.

Top Channel/ Biden “ul kokën”para Macron ( por nuk ndryshon marrëveshjen miliarda USD)!
23/09 15:12
Befason kryeprokurori ‘Llalla do dalë vetë publikisht!’ zbulon detajet | Breaking Top News
23/09 15:10
Top Channel/ I vaksinoi gruan pa e pyetur, kanadezi “bën për vdekje” infermieren!
23/09 14:44
Top News – Do të bjerë shi acidik… / Re toksike nga vullkani mbi Evropë dhe Britani
23/09 14:42
Top News – Spitali ushtarak kinez / Pacientë me Covid, 3 javë para se të lëshohej alarmi
23/09 14:35
Top News – Kina, gati për luftë…! / 19 avionë ushtarak në hapësirë ajrore taivaneze
23/09 14:33
Top News – Të ngordh qeni apo macja… / Ke dy ditë leje të paguar për të mbajtur zi…!
23/09 14:31
Top News – Dimër ‘i acartë’ e pret Evropën / Çmimet e gazit dhe energjisë ngrihen në qiell
23/09 14:29
Top Channel/ “Duel i heshtur”, pamje me dronë: krijohet “muri” me makina policie para emigrantëve!
23/09 14:25
Top Channel/ Shi acid dhe gaz toksik në të gjithë Europën, katastrofa kur llava të prekë detin!
23/09 14:20
Top Channel/ Roboti ekzekuton shkencëtarin bërthamor- “AI zëvendësoi “snajperistin!
23/09 14:00
Top Channel/ “Nëse vdes, e ka bërë gruaja ime”/ Del SMS-ja viktimës, rihapet çështja
23/09 13:56
Top Channel/ Derrat e egër “pushtojnë” Italinë: 2 milionë kafshë, autoritet s`i bëjnë dot “zap”!
23/09 13:41
Top News – ‘Sherri’ për nëndetëset / SHBA e Franca tentojnë të përmirësojnë marrëdhëniet
23/09 12:56
Top News – Llava shumë pranë detit… / Shkencëtarët masin gazrat toksike nga vullkani
23/09 12:20
Top Channel/ Talebanët “vjedhin” thesarin e Aleksandrit të Madh: “Miliona e miliona dollarë”!
23/09 12:13
Top Channel/ “Perëndimi po fundoset”, propaganda ruse ngre peshë serbët!
23/09 12:13
Top News – 500 milionë doza vaksine / Biden i premton për vendet në zhvillim
23/09 12:06
Top News – Vajza indiferente që u bë hit në rrjet / Meme-ja ikonike shitet për mijëra USD si NFT
23/09 12:02
Top News – Vendimi i Gjermanisë / Të pavaksinuarit mbeten pa rrogë gjatë karantinës
23/09 11:57