Top Channel/ Vrasja makabre e 20 vjecares në Greqi, arrestohet në kufi një i dyshuar
16/05/2021 15:44

Policia ka prangosur një të dyshuar për vrasjen e 20 vjecares britanike gjatë një grabitjeje në Greqi, ngjarje që kjo që ka shkaktoi tronditje të thelle e ka pasur jehonë te madhe në mediat botërore pikerisht për brutalitetin e saj. Caroline Crouch u torturua e u mbyt gjatë bastisjes së dhunshme të shtëpisë së saj në Athinë. Grabitësit e pamëshirshëm e lidhën atë dhe të shoqin, pilotin Charalambos Anagnostopoulos e i detyruan të tregonin se ku i mbanin paratë pasi i vunë armën në kohë vajzës 11 muajshe të ciftit, Lydia. Mediat vendase thonë se i dyshuari i arrestuar në kufi me Bullgarinë, është nga Gjeorgjia. Mesohet se ai ka tentuar të kalojë kufirin me një pasaportë të rreme. Thuhet se ky person lidhet me një tjetër vjedhje, në një banesë pranë asaj ku jetonte Caroline. Burime policore pohojnë se analizat e ADN-së tregojnë përfshirjen e individit në fjalë në grabitjen e shtëpisë së një cifti të moshuar në 7 mars, të cilët gjithashtu i kishin lidhur e kërcënuar. Disa raporte mediatike të këtyre ditëve pretenduan se pas vrasjes tronditëse të 20 vjecares qëndronte një bandë shqiptaro-greke, e profilizuar për vrasje dhe e përbërë nga persona që përdorin dhunë te tepruar ndaj shenjëestrave të tyre, rrahje e lidhje me litar.

Top Channel/ Merr fund epoka e Netanyahu/ Izrael, qeveria e re merr miratimin e parlamentit
13/06 22:21
Top News – Rusi – SHBA, shkëmbimi i hakerave/ Putin-na dorëzoni tuajët, ju japim tanët
13/06 20:34
Top News – Bashkëshorti ushtronte dhunë/ Angelina Jolie rikthehet tek ish i dashuri i saj
13/06 18:40
Top News – Pushuesit, rreziku nga mbytja/ Roje bregdetare ka me ligj, por jo në det…!
13/06 18:05
Top News – Papa-Mesdheu, varreza e Evropës/ Tragjeditë e ndodhura aty, rëndojnë ndërgjegjet tona
13/06 17:24
Top News – Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/ Humbin jetën 12 persona, plagosen qindra të tjerë
13/06 11:31
Top Channel/ Trembëdhjetë të plagosur nga të shtënat në Teksas, SHBA
12/06 22:49
Top Channel/ Mbretëresha britanike shijon paradë ushtarake për ditëlindje në kështjellën Windsor
12/06 22:49
Top Channel/ Meksika dhuron 400,000 doza vaksinash AstraZeneca për Belize, Paraguai e Bolivinë
12/06 22:48
Top Channel/ Protestë spektakolare me barka e kanoe në brigjet e samitit G7 ne Britani
12/06 22:47
Top Channel/ ‘Gjiro Classica’ një duo në piano,edicioni i parë në kalanë e Gjirokastrës
12/06 17:40
Top News – Film për Harry-n dhe Meghan/ Rikrijohet skena e aksidentit të princeshës Diana
12/06 17:34
Top News – Rikthim pas 23 vitesh/ Fotoja e parë, nis puna për ‘Sex and the city’
12/06 17:33
Të Pasurit | Miliarderë me zero taksa | Evazioni i ligjshëm i super të pasurve të amerikës| Top News
12/06 17:15
Top Channel/ “Zbutet” Arabia Saudite, lejon Haxhin për 60 mijë besimtarë të vaksinuar!
12/06 16:08
Top Channel/ U gjet me plumb në kokë, kush e nxorri në pritë ish shefin e anti drogës!
12/06 15:43
Top Channel/ Po merr Ballkanin- Biden thirrje krerëve të G7: “ Aleancë kundër Kinës”!
12/06 15:43
Top Channel/ Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, cfarë prioritetesh ka në dy vjet?
12/06 15:36
Top News – Samiti tjetër…/ Aktivistët pozojnë si liderët e G7-ës
12/06 14:58
Top News – 16 minuta ovacione/ Lamtumira e shtyrë nga pandemia e balerinës italiane – Pa komnet
12/06 14:57