Top Channel/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit. Momenti kur “kërcet” arma
23/04/2021 15:54

Polici dhe prokuroria e Elbasanit ka arrestuar të gjithë anëtarët e grupit të gatshëm, një prej të cilëve i armatosur që u përfshinë në incidentin ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani në Elbasan. Ndërkohë që janë në kërkim disa persona përfshi edhe Klement Xhaferrin ndërkohë që në zonën e incidentit janë kërkuar filmime nga kamerat e sigurisë për të kuptuar dinamikën e ngjarjes. Deri më tani thuhet se nuk ka patur video por në redaksinë e Top Channel ka mbërritur një video shumë e shkurtër e regjistruar fare rastësisht nga kalimtarët. Në këtë video në fillim duken njerëzit e grumbulluar në rrugë, policë të shqiponjave, anëtarët e grupit të gatshëm të PD dhe makinat e tyre dhe në një moment dëgjohen të shtëna me armë. Video nuk tregon se në drejtim është qëlluar por duken njerëzit që largohen të panikosur nga gjithçka që po ndodhte. Nga këto krisma në fakt është vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën katër persona përfshi edhe një punonjëse e policisë. Gjithçka ka ndodhur në syrin e policëve dhe dy drejtuesve të lartë të saj, si dhe të qindra dëshmitarëve.

Top News – U helmuan nga kërpudhat e pyllit/ Humbin jetën tre anëtarët e familjes Haliti
09/05 13:32
Top Channel/ Reagojnë familjarët e viktimave, nëna, djali dhe nusja humbën jetën në Gjirin e Lalëzit
09/05 12:50
Top Channel/ Vdesin 3 anëtarët e familjes nga Gjilani, u helmuan nga kërpudhat që mblodhën në pyll
09/05 12:50
Top News – 9 Maji, Dita e Europës/ Meta, Ruçi dhe Rama mesazhe për integrimin në BE
09/05 12:47
Top Channel/ Dita e Europës, mesazhi i ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Soreca
09/05 12:14
Top News – Shtëpia ‘serë’ për kultivim kanabis/ Durrës, ‘papafingo’ arreston një 62 vjeçar
09/05 11:20
Top Channel/ Xhaçka mesazh në “Ditën e Europës”: Jemi afër objektivit të anëtarësimit në BE,sepse…
09/05 10:19
Top Channel/ Tiranë. Zonja fikësohet me lulet, i merr pa paguar dhe ikën e qetë
08/05 21:53
Top Channel/ Kali dhuron spektakël në Durrës, futet ne mes të trafikut dhe bën lëmsh qytetarët
08/05 21:52
Top Channel/ Berat. Qytetari: Firma ka lënë punën përgjysmë
08/05 21:51
Top Channel/ Për fundjavë në Drilon/ Fundjava mbush edhe Pogradecin
08/05 20:13
Top Channel/ Mësuesit sot ishin në provime/ Testimi për 4 mijë mësues të arsimit para universitar
08/05 20:03
Top Channel/ Votuesit për herë të parë/ Shumica dërrmuese ndoqi traditën familjare në votime
08/05 20:01
Top Channel/ Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit/ Ja qytetet që po zvogëlohen me shpejtësi
08/05 20:00
Top Channel/ Grida Duma video live:Pas 25 prillit, momente reflektimi,duhet të shkojmë drejt Europës
08/05 19:51
Top Channel/ Shqipëria, jo në listë jeshile/ Britania e madhe e lë jashtë listës me 12 vende për udhëtime pa karantinë
08/05 19:48
Top News – Rama publikon videon/ Shiroka në një ditë të bukur fundjave
08/05 18:16
Top News – ‘Viti i kryesisë shqiptare, i rëndësishëm’/ Raporti i OSBE vlerëson presidencën shqiptare
08/05 18:15
Top News – 3 viktima të tjera nga Covid/ Ulet ndjeshëm numri i pacientëve në spitale
08/05 18:14
Top News – Reagon zëdhënësi i Presidentit/ Blushi-blerja e votës, fenomen masiv
08/05 16:52