Top Channel/Votimi në kohë pandemie. Si është procedura në qendrat e votimit
23/04/2021 15:26

Jo vetëm identifikimi elektronik është risia e zgjedhjeve të këtij viti, por edhe që ato do të zhvillohen në kushtet e pandemisë . Ndaj instituti i shëndetit publik ka miratuar një protokoll me masat anticovid që duhet të ndiqen gjatë procesit zgjedhor dhe ditën e votimit si për votuesit, komisionerët dhe vëzhguesit, ku këta të fundit do të duhet të plotësojnë formular vetdeklarimi për gjëndjen shëndetësore dhe në rast të shfaqjes së simptomave duhet të qëndrojnë në shtëpi. 5199 qendrat e votimit sipas udhëzuesit rekomandohet të jenë në katin e parë të çdo ndërtese me sipërfaqe të bollshme e me ajrim. Ato duhet të jenë dezinfektuar një ditë para procesit të votimit si dhe përgjatë tij në intervale të caktuara. Të dashur votues, ndihmoni në parandalimin e përhapjes se covid19. Vendosni maskën mbrojtëse. Mos shtrëngoni duart. Ruani distancën 1.5 metra dhe dezinfektoni duart. Këto janë masat që do të vendosen në hyrje të cdo salle që do të votohet në 25 prill.

Top News – Nis verifikimi i pajisjeve elektronike/ Do të evidentohan personat që votuan disa herë
06/05 21:35
Top News – Po bënte video për në TiK Tok/ Humb jetën tragjikisht 10 vjeçari në Shkodër
06/05 20:45
Top News – Infektimet në të njëjtat nivele/ 91 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orë
06/05 20:05
Top Channel/ “BE destinacioni ynë” Rama nga Italia: Erdogan s’ka influencë në Shqipëri!
06/05 19:58
Top Channel/ Studentët në auditore/ 120 mijë studentë edhe 3 javë kohë nga nisja e provimeve
06/05 19:57
Top Channel/ Vaksinimi, Shqipëria lë pas vendet e BE. Të dhënat e “Our World in Data”
06/05 19:56
Top Channel/ Pasaporta e vaksinimit. Ekspertët e shëndetësisë: Shqiptarët s’do pengohen të udhëtojnë
06/05 19:53
Top Channel/ “Basha të bëjë zgjedhje të lira në PD”/ Agron Duka: Gabimet t’i shikojmë te vetja
06/05 19:52
Top Channel/ Miratohet hetimi Metës/ Komisioni votohet të premte. Meta s’shkon të flasë: Kam axhendë
06/05 19:49
Top Channel/ Ish polici vret gruan para gjykatës/ Elbasan. Plagosen edhe dy kalimtarë
06/05 19:47
Top Channel/ Vetëvaret për videon në TikTok/ Shkodër, humb jetën aksidentalisht një fëmijë 10 vjeç
06/05 19:43
Top News – ’Rama dhe Basha po negociojnë’/ Imami: Vrima e miut 500 grosh po bëri koalicion me PS
06/05 19:17
Top Channel/ Tiranë/ Digjet një makinë afër parkut të liqenit artificial
06/05 19:15
Top Channel/ Greqia mbështetëse kryesore në rrugën europiane të Shqipërisë drejt integrimit në BE
06/05 17:24
Top Channel/ Gjykata e Fierit vendos masën e sigurisë për shefin e sigurimit teknik
06/05 16:44
Top News – Zamira që ‘fundosi’ ish-ministrin/ ‘Jam betuar për drejtësi mbi arkivolin e djalit’
06/05 16:43
Top Channel/ Ish-polici vret gruan para gjykatës Elbasan, policia arreston autorin.
06/05 16:13
Top Channel/ Grushtet që shkundën drejtësinë/ Gërdeci, sprova e vërtetë e drejtësisë së re
06/05 16:09
Top Channel/ Meta refuzon! Deputetët kërkuan të dëgjojnë Presidentin për nismën e shkarkimit të tij
06/05 15:59
Top Channel/ Shtyhet afati i deklarimit në tatime/ Tatimet japin kohë deri në fund të qershorit
06/05 15:57