Top Channel/ “VIP-a” pa ndërgjegje? Ylli amerikan në gjyq se aksidentoi një person dhe u largua
21/03/2023 21:51

Aktorja e njohur Gwyneth Paltrow është paraqitur sot në gjyq në SHBA, e akuzuar për goditje dhe largim nga vendngjarja në një incident me ski, ku një mjek në pension mbeti me brinjë të thyera dhe lëndime në tru. Aktorja milionere akuzohet për plagosjen e 76 vjeçarit Terry Sanderson, në aksidentin e shtatë vjetëve më parë në parkun e skive në Park City, Utah. Paltrow erdhi sot në gjykatë me një fuoristradë të zezë për të nisur mbrojtjen e saj ligjore. Padia civile akuzon Paltrow për "lëndim në tru, brinjë të thyera dhe disa plagosje të tjera”, ndaj Sanderson Aksidenti ndodhi në rezortin Deer Valley në vitin 2016. Megjithse mënyra sesi Paltrow përdorte skitë përshkruhej si “jashtë kontrolli” gjykatësi Kent Holmberg, ka vendosur që të mos dëgjohen argumentet për “largimin nga vendngjarja”. Avokati i Paltrow ka kundërpaditur tashmë Sanderson duke argumentuar se ishte ai që erdhi me ski ndaj saj dhe duke e goditur në trup. Kundërpadia e Paltrow thotë se miqtë e saj ndaluan për të kontrolluar apo ndihmuar Sanderson pas përplasjes, duke u siguruar që ai nuk ishte plagosur. Pamjet: AFP

Top Channel/ Erdogan merr zyrtarisht mandatin e ri, do të drejtojë Turqinë edhe për 5 vite të tjera
03/06 22:59
Top Channel/ Vriten tre ushtarë izraelitë pranë kufirit me Egjiptin, autori i dyshuar polic egjiptian
03/06 22:27
Top Channel/ Bilanc i rëndë i viktimave në Indi, vijojnë kërkimet për të zhdukurit
03/06 21:21
Top Channel/ BE-ja kërkon zgjedhje të reja në veri të Kosovës, Borell: Të gatshëm të zbatojmë masa
03/06 18:52
Top Channel/ YouTube s’merret më me pretendimet e rreme për mashtrime në zgjedhjet e SHBA
03/06 18:51
Top News – Erdogan betohet si president!/ Çfarë premton për mandatin pesëvjeçar
03/06 18:13
Top News – Vriten tre ushtarë izraelitë në kufi me Egjiptin, bllokuan kalimin e drogës
03/06 18:11
Top News- BE paralajmëron Kosovën dhe Serbinë!/ ‘Ulni tensionet ose do ketë pasoja të ashpra’
03/06 18:10
Top News – Fillimi i fundit të Putinit, eksperti amerikan: Bashkë me të, do të shpërbëhet edhe Rusia
03/06 15:14
Top Channel/ Gjermanët “bëjnë llogaritë” e pushimeve: Më të lirat, Shqipëria e Turqia!
03/06 14:55
Top News – Turqia do dërgojë trupa në Kosovë/ NATO kërkon qindra ushtarë shtesë për KFOR-in
03/06 14:54
Top News – NATO në betejë me kohën!/ Për ta shpëtuar veten nga turpërimi në Europë
03/06 14:53
Top News – Wagner largohet nga Bahmuti!/ Tërhiqet grupi famëkeq, kush e kontrollon qytetin
03/06 14:51
Top News – Rammstein nën akuzë: Rekrutonte vajza për seks pas koncerteve
03/06 14:50
Top Channel/ Turqia dërgon trupa në Kosovë, nisen përforëcimet për NATO-n!
03/06 14:39
Top News – 160 kg kokainë në Portin e Selanikut/ Dërgesa prej Ekuadorit, me destinacion Shkupin
03/06 14:19
Top News – Vuçiç- Biseda me Scholz, e vështirë!/ Presidenti e cilëson Macron mik të Serbisë
03/06 14:18
Top News – Tension mes rojeve bregdetare turke dhe greke, shkak përplasja mes dy anijesh
03/06 14:09
Top News – Ukraina, gati për të shkatërruar Rusinë!/ Zelenski- Ushtria do të nisë kundërofensivën
03/06 12:51
Top Channel/ Trazira në Gjermani, sulmohet policia- “Digjet” Lajpcigu për një “studente”!
03/06 12:18