Top Channel/ Vidhnin para e sende me vlerë në shtëpi e biznese, arrestohen 3 persona të Lushnjë
28/08/2021 10:43

3 shtetas që dyshohen se janë autor të disa vjedhjeve në qytetin e Lushnjës, janë arrestuar gjatë natës. Sipas policisë, Niko Zaimi, 36 vjeç, Erion Kondi, 40 vjeç dhe Klaudjo Myrtja, 27 vjeç, gjatë orëve të para të mëngjesit në lagjen “Kadri Qystri” kanë vjedhur biznesin në pronësi të shtetasit D. Sh., në lagjen “Loni Dhamo”, kanë vjedhur banesën e shtetases N. K. dhe në lagjen “Kadri Qystri” kanë tentuar të vjedhin biznesin në pronësi të shtetasit A. S. Gjatë muajit maj dhe gusht, ata kanë vjedhur sende me vlerë, shuma parash dhe orendi shtëpiake në 3 banesa, konkretisht në datën 11.05.2021 kanë vjedhur banesën e shtetasit J. P., në datë 10.08.2021 kanë vjedhur banesën e shtetasit E. E., dhe në datë 12.08.2021 kanë vjedhur banesën e shtetasit A. H. Janë sekuestruar 3830 euro, 40 paund, 125.200 lekë të rinj, bizhuteri, 3 aparate celularë, pajisje që përdoreshin nga autorët për të kryer vjedhjet si dhe automjeti i cili gjithashtu përdorej nga këta shtetas për të kryer vjedhjet.

Top Channel/Lezhë, makina përplas për vdekje këmbësorin. Kalimtari u shtyp nga mjeti i Arsen Idrizit
27/10 00:57
Top Channel/ Shitblerje të paligjshme në internet/ Europol arrestoi 150 persona, u konfiskoi para…
27/10 00:56
Top Channel/ Berisha akuzon Ramën: Argat i Vuçiç, u çmend pas Serbisë, po dëmton Kosovën
26/10 22:24
Top Channel/ Basha paralajmëron ndryshime në PD: Reformë e thellë e statutit dhe programit
26/10 22:23
Top Channel/ Qytetari e konsideron Berishën hero: Misioni juaj nisi në ’60, e dija që do ktheheshit
26/10 22:22
Top Channel/ Berisha demokratëve në Kavajë: Ju më frymëzoni, do i shkoj deri në fund betejës
26/10 22:22
Top Channel/ Sali Berisha konfirmon kandidimin për kryetar të PD-së
26/10 21:57
Top Channel/ Berisha: Gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë për shpifje ndaj Blinken
26/10 21:56
Top Channel/ ‘Do ngujohesh në Surrel’. Berisha: Rama tentoi të më bllokonte rrugën
26/10 21:56
Top News – Aksident fatal, një i vdekur / Shoferi në pranga, ja pse ndodhi
26/10 21:44
Top News- Rriten ndjeshëm infektimet/ 8 viktima dhe 650 raste në 24 orë
26/10 21:12
Top News-8 vjet pasi dha dorëheqjen/ Sali Berisha shpall kandidaturën për kryetar të PD
26/10 20:42
Top News- Berisha çon Blinken në Gjykatë… / Ish-kryeministri-Gjykatësi i Parisit pranoi padinë time
26/10 20:08
Top Channel/ Rreth botës me karrocë invalidi/Historia frymëzuese e të riut nga Kroacia që s’u mposht
26/10 19:59
Top Channel/ Amoniak në ujin e Krujës/ Hetimet zbulojnë shkakun e helmimit të banorëve të qytetit
26/10 19:44
Top Channel/ Paratë për roje dhe naftë/ Si i kanë shpenzuar fondet universitetet publike
26/10 19:41
Top News – Alarmi i frikshëm i ujësjellësit / ‘Mos pini më ujë…’! zbulohet shkaku i helmimit
26/10 19:40
Top Channel/ Rama në Elbasan, ja prioritet e buxhetit për arsimin
26/10 19:25
Top News – Skuadra e krimit me 100 mijë euro / Një kapele, prova për biznesmenin nga Kruja
26/10 18:01
Top Channel/ Rama me nxënësit në Elbasan: Ja prioritetet në buxhet për arsimin
26/10 17:36