Top Channel/ Videoja që po tmerron Kinën, ujqit lëshohen të “shqyejnë” aktorët e reality show-t!
18/06/2021 15:48

Një video ku shihet sesi aktorët ndiqen nga ujqër të vërtetë gjatë një transmetimi live në Kinë, ka bërë të jepet alarmi për sigurinë e personave pjesëmarrës në reality show dhe ate të audiencës. Pamjet e filmuara në një teatër të qytetit Xi`an u postuan në rrjetin social kinez Weibo dhe brenda pak ditësh u bënë virale, duke marrë më shumë se 433 milionë klikime. Ato tregojnë sesi një numër ujqish lëshohen nga prapa skenës, duke u hedhur mbi vendt e publikut e duke ndjekur aktorët. Kjo konsiderohej pjesë e spektaklit të titulluar "The Legend of Camel Bell" thotë CNN. Nuk ka asnjë masë mbrojtëse kunder kafshëve të rrezikshme. “ Unë u tmerrova vetëm duke parë videon”, shkruan një përdorues i Weibos. “ A janë në vete këta? Po sikur të ndodhte dicka e papritur”, thotë një tjetër. Një përfaqësues i kompanisë që ka në pronësi të saj teatrin ku u organizua shfaqja e cmendur, pretendon se “ujqit në fjalë janë të sigurtë dhe nuk i lëndojnë njerëzit”. Sipas tij ata janë stërvitur nga trajnues profesionistë, ndërsa shtoi se aktorët mbanin veshje mbrojtëse për të mos u lënduar. Megjithatë, shfaqja e rrezikshme është dënuar me forcë dhe ka shkaktuar shqetësim të madh mes përdoruesve të internetit që panë videon.

Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36
Top Channel/ Infektohen edhe të vaksinuarit/ SHBA, autoritetet paralajmërojnë për Delta-n
23/07 20:32
Top Channel/Shfaqet variant ri në Angli/Vaksinat Pfizer & AstraZeneca të afta kundër variantit delta
23/07 19:30
Top News – ‘Delta më i ashpër se Covid-19’/ Drejtoresha amerikane ngre alarmin, kërkon vaksinim
23/07 18:02
Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07 15:52
Top Channel/ U mbrojt 9 muaj nga Covid, e përplas kamioni ditën që del nga shtëpia
23/07 15:36
Top Channel/ U lye me baltë gjatë përmbytjeve, pushohet nga puna gazetarja gjermane!
23/07 15:18
Top Channel/ Nisin Lojrat Olimpike të Tokios, ceremoni madhështore me stadiumin bosh!
23/07 15:05
Top Channel/ Tornadoja e rërës ndjek arbitrin në fushë, komentatori s`i beson syve!
23/07 14:48
Top Channel/ Furgoni bie nga 6 metra lartësi, dëshmitarët: “Shoferi po e lëvizte kokën cuditshëm”!
23/07 14:03
Top News-Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë/ Plagosen 2 persona, alarmohen klientët e restorantit
23/07 13:59
Top Channel/ Një javë luftë me ariun, policia shpëton burrin e sfilitur!
23/07 13:57