Top Channel/ Veliaj dënon gjuhën e Xhelal Mziut: Dy ditë kohë që të ndahemi prej xhelatëve
23/04/2021 16:53

Nga Peza, ku një tjetër shkollë po ringrihet nga rrënojat e tërmetit të 26 Nëntorit, Erion Veliaj ka bërë thirrje për bashkim dhe jo për rikthim në mesjetën e atyre që bëjnë thirrje terroriste për vota e pushtet. “Sot është një ditë e mirë për Pezën. Çdo 16 Shtator ne vijmë për të përkujtuar Konferencën e Pezës, e cila bashkoi shqiptarët kudo, përtej të majtës dhe të djathtës, përtej veriut dhe jugut, një mesazh që na duhet sot më shumë se kurrë. Na duhet të bashkohemi! Nuk ka asnjë arsye që dikush nga Tropoja të luftojë me dikë në Elbasan, apo dikush nga Tepelena të luftojë me dikë në Shkodër. Nuk është kjo fryma e Konferencës së Pezës dhe nuk duhet të jetë as fryma e 25 Prillit”, tha Veliaj. Duke dënuar ashpër gjuhën e përdorur nga Xhelal Mziu i cili bënte thirrje për të vrarë si në Elbasan, drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Tiranën tha se në 25 Prill duhet të gjithë tu tregojmë vendin me votë atyre që flasin për grupe terroriste e ekzekutime publike.

Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50