Top Channel/Turqia optimiste: Po i afrohemi marrëveshjes, Zelenksy frenon: Do ”plasë” Lufta e Tretë!
21/03/2022 11:54

Ministri i jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu foli me tone optimizmi për të përditeshmen Hurriet, të cilës i tha se Rusia dhe Ukraina janë shumë pranë marrëveshjes, dhe nga 6 pikat në diskutim sipas tij, ka pajtim mbi katër prej tyre. Pengesat më të mëdha i paraqesin Donbassi e Krimea ndërsa për pjesën tjetër, palët duket janë të gatshme të bëjnë lëshime. Zelebsky megjithatë shfaqi një tjetër qëndrim. Negociatat po vazhdojnë si për inerci tha ai. Formula e 6 pikave në diskutim, sipas tij, është në të vërtetë thjesht një listë e kërkesave të palës. Megjithatë, presidenti ukrainas shtoi se “janë gati të negociojnë në cdo mënyrë e me cdo format, pasi nëse bisedimet me Putinin dështojnë, kjo nënkupton fillimine luftës së tretë botërore”.

Top Channel/ 14 viktima nga zjarret. Shkrumbohen mijëra hektar me pyje në Kazakistan
10/06 21:23
Top News – E konfirmon Zelensky/ Kievi ka filluar kundërsulmin ndaj ushtrisë ruse
10/06 19:21
Top Channel/ Kryeministri kanadez viziton Kievin, fajëson Rusinë për digën e hidrocentralit
10/06 19:12
Top channel/ Rezultatet e provimeve te maturës. Anglishtja, 96% morën nota kaluese
10/06 18:52
Top News – Tri synimet e Ukrainës!/ Çfarë kërkon Kievi përmes kundërsulmeve
10/06 17:05
Top News – Scholz telefonon Putin mes luftimeve/ Çfarë do i kërkojë kancelari gjerman Rusisë
10/06 15:49
Top Channel/ Greqia drejt zgjedhjeve! Dy kundërshtarët përplasen për pagat, papunësinë, inflacionin
10/06 15:27
Top Channel/ Forcat italiane shpëtojnë anijen turke nga piratët, momente dramatike në det!
10/06 15:02
Top Channel/ Vucicit “po i lëkunden këmbët? Protestat në Serbi, NYT: “Asnjëherë kaq i humbur!
10/06 14:56
Top Channel/ BE për Asociacionin: “ Çdo ndihmesë është e mirëpritur! Reagon Vucic!
10/06 14:05
Top News – Trudeau nis vizitën sekrete në Ukrainë, takim me presidentin Zelensky
10/06 14:04
Top News – Anija turke sulmohet në Napoli/ Forcat italiane marrin kontrollin pas rrëmbimit
10/06 13:21
Top Channel/ Gjenerali amerikan: Po afron “stuhia” në veri të Kosoves, jemi të shqetësuar!
10/06 12:46
Top Channel/ 4 fëmijët gjenden gjallë 40 ditë pas rënies së avionit: “Një mrekulli”!
10/06 12:45
Top News – Shpërthim në një fabrikë raketash në Ankara, humbin jetën 5 persona
10/06 12:30
Top Channel/ 5 të vdekur në Turqi, shpërthim në një fabrikë municionesh!
10/06 12:23
Top News – Ukraina përditëson bilancin, sa trupa ka humbur Rusia në luftë
10/06 12:17
Top Channel/ Alarm për bomba në Malin e Zi, frikë mes heshtjes parazgjedhore!
10/06 11:58
Top Channel/ Trump, akuza të reja: “Vodhi” sekrete bërthamore, i mbante në banjë!
10/06 11:57
Top News – U zhdukën pas rrëzimit të avionit/ 4 fëmijët gjenden në mes të xhunglës
10/06 11:03