Top Channel/ Sulmuesi në zyrat publike në Moskë lë dy të vrarë e katër të plagosur
07/12/2021 22:51

Në pamje shihen oficerë policie jashtë një agjencie qeveritare në Moskë ku një sulmues i armatosur vrau sot dy persona dhe plagosi katër të tjerë. Ministria e brendshme tha se sulmuesi 45 vjeçar ishte një rezident i Moskës dhe është arrestuar. Zv. kryebashkiakja Anastasia Rakova tha se viktimat ishin një administrator dhe një roje sigurie e zyrave qeveritare. Ajo shtoi se mes katër të plagosurve ishte dhe një fëmijë 10-vjeçar. Fëmija ishte në gjendje " serioze" ndërsa të plagosurit po operoheshin, tha Rakova në llogarinë e saj në rrjetin Telegram. Incidenti ndodhi në një zyrë qeveritare me shumë funksione administrative në juglindje të Moskës. Ministria e mbrojtjes tha se i dyshuari kishte hyrë në ambjente dhe kishte nisur të shtinte pa diskriminim ndaj qytetarëve që përpiqeshin të fshiheshin. Por një oficer policie që gjendej në sallë arriti të ndërhynte dhe të neutralizonte sulmuesin. Mediat vendase raportonin se sulmuesi është një ish-ushtarak por identiteti ende nuk është publikuar.

Top Channel/ Rusia publikon imazhet e lëshimit të raketës balistike Kalibr nga deti i Japonisë
20/01 23:02
Top Channel/ 29 viktima nga shtypja prej panikut gjatë lutjes kristiane në Liberi
20/01 23:02
Top Channel/ CIA: Shumica e rasteve të Sindromës së Havanës nuk janë shkaktuar nga fuqi të huaja
20/01 23:01
Top Channel/ Luftanijet ruse e kineze mbërrijnë në Iran për manovra të përbashkëta detare
20/01 23:00
Top News-Shqiptari merret peng në mes të Francës/Ja detajet e ngjarjes, 4 persona të implikuar
20/01 22:39
Top News-U vra dhe u muros në një pus në Itali/Dëshmia e të penduarit për vrasjen e Astrit Lamaj
20/01 21:25
Top News-I pari vend në BE për vaksinim të detyruar/Ja vendimi ekstrem për të parandaluar pandeminë
20/01 21:18
Top News- Ushtria ruse mes dëborës/Satelitët zbulojnë çpo ndodh në kufijtë e Ukrainës
20/01 20:58
Top News- BE kërcënon Rusinë me sanksione /Von Der Leyen premton mbrojtjen e Ukrainës nga pushtimi
20/01 19:15
Top News- Deputetë në shërbimin sekret rus/Kush janë zyrtarët, SHBA vendos sanksione
20/01 19:01
Top Channel/ Rezistenca nga ilaçet po rritet, miliona vdekje nëpër botë!
20/01 18:29
Top News- Biden, pas një viti në detyrë/Çfarë arriti dhe ku dështoi presidenti amerikan
20/01 18:08
Top News – Berlusconi, 67 mijë euro shqiptares/ Skandali del në media, si u zbulua transferta
20/01 17:57
Top Channel/Del videoja e sulmit amerikan me dronë: U vranë 10 civilë, publikohet filmimi dramatik
20/01 17:10
Top Channel/ “Serbia do dërgojë trupat në Kosovë”, gjenerali serb paralajmëron ndërhyrje në veri!
20/01 17:00
Top News- Rusia sjell trupat në Mesdhe…!/Putin provokon me stërvitje të mëdha ushtarake
20/01 16:32
Top Channel/ “Mbuloi katër raste abuzimesh me të mitur”, skandali përfshin ish Papën Benedikt
20/01 16:11
Top Channel/ Shkrijnë akujt mes Sofjes e Shkupit? Hidhet hapi i parë drejt kompromisit
20/01 16:11
Top Channel/ Anglia heq masat anti covid/ Maskat, certifikatat e vaksinimit s’janë më të detyrueshme
20/01 15:45
Top News-Mijëra kilometra me çantë kokaine/Dy shqiptarë dhe 3 britanikë, 40 vjet në burg
20/01 15:40