Top Channel/ Stuhia e frikshme e rërës përfshin edhe kryeqytetin e Bahrain, Manama
17/05/2022 23:12

Stuhitë e frikshme të rërës në Lindjen e Mesme kanë vijuar duke mbuluar kryeqytetin e Bahrain, Manama. Në disa shtete të rajonit këto fenomene kanë ndaluar fluturimet, kanë mbyllur shkolla dhe kanë dërguar në spital qindra persona. Arabia Saudite u prek të martën nga vërshimi i pluhurit që ngadalësoi trafikun dhe bënte të vështira të dukeshin qiellgërvishtësat e kryeqytetit Riad. Qendrat meteorologjike parashikonin "erëra të ulëta me pluhur" që vijnë nga lindja dhe shkojnë drejt Medinës. Vende të tjera të rajonit po përballen prej një kohe të gjatë me fenomenin e rrallë. Iraku fqinjë përballet me stuhi të tilla prej muajit që shkoi, çka ka shtuar thatësira dhe rënie të nivelit të reshjeve. Stuhia e rërës që përfshiu Bagdadin dërgoi qindra njerëz në spital dhe solli mbylljen e shkollave e aeroporteve në disa rajone.

Top News- NATO zgjerohet në Madrid! / Aleanca në gatishmëri për përballje me Rusinë
29/06 21:00
Top Channel/ ‘Rrezik i lartë nga covid’, CDC shton në listë dy vende të reja
29/06 19:36
Top Channel/ NATO me strategji të re: Do mbrojmë çdo pëlllëmbë të territorit tonë
29/06 18:56
Top News- Kurti i ‘tregon dhëmbët’ Serbisë/Sërish reciprocitet në kufi, a priten tensione!
29/06 18:40
Top Channel/ Babai po mbyste foshnjën në Athinë, shqiptarët ndërhyjnë dhe e shpëtojnë
29/06 18:40
Top News- Si i bëri Erdogan presion NATO/Çfarë fitoi Turqia pas heqjes së vetos!
29/06 17:10
Top News-Rusia do të sulmojë një vend të NATO!/Zelenski tregon kush e ka radhën pas Ukrainës
29/06 17:08
Top News- Avionët italianë monitorojnë Rusinë!/Roma në gatishmëri për mbrojtjen e kufijve të NATO
29/06 17:05
Top News-1 milionë trupa më shumë, NATO-izohet Evropa/Biden: Vladimir Putin po merr atë që nuk donte
29/06 16:10
Top News – U vra nga një ‘raketë-ninxha’ / Shefi i Al Qaeda-s në Siri në shënjestrën e SHBA
29/06 15:42
Top Channel/ Gazetarët kundër Macron: “Ku shkojmë paratë tona”? Grevë për licencat!
29/06 15:33
Top News-50,000 trupa të NATO për të ndalur Putin/Vendet baltike druajnë se janë në ‘listën e zezë’
29/06 15:24
Top Channel/ Kapet “droga e Xhihadit”: 2,3 tonë captagon në duart e policisë siriane!
29/06 15:13
Top Channel/ Romë, kafshët nuk përballojnë të nxehtin- u hidhen ushqime të ngrira!
29/06 15:09
Top Channel/ SHBA nis trupat në Europë, Biden: Rusia nuk “guxon”, këtu hyjmë ne!
29/06 14:51
Top Channel/Po të ishte grua, Putin s`do ta sulmonte Ukrainën: Johnson befason me deklaratën!
29/06 14:46
Top News – Kthehet ‘makthi’ i Notre Damit / Sërish zjarr në Paris, 12 persona të lënduar
29/06 14:44
Top News – Grabitje me armë në bankë / Kanada, vriten dy autorët, plagosen gjashtë policë
29/06 14:43
Top News – Kërcënon të ‘bombardojë’ Pentagonin! Rusia publikon koordinatat e qendrave perëndimore
29/06 14:43
Top News – Po të ishte Putini grua…?! / Ja çfarë mendon kryeministri britanik Boris Johnson
29/06 14:42