Top Channel/ Stalla lopësh pranë depos së ujit. Policia merr në pyetje pronarët e stanit
27/10/2021 19:33

Nga dita e dielë e deri më tani, 500 banorë të qytetit të Krujës janë helmuar nga uji i pijshëm. Përgjigjet e analizave mikrobiologjike të ujit të pijshëm në Krujë kanë rezultuar me prani të lartë streptokoku dhe esheria koli. Uji kontaminohet kur përziehet me ujërat e zeza. Si fillim u dyshua se prezenca e një stalle me lopë e ngritur afër depos së ujit ishte shkaku se përse uji i pijshëm kishte prani fekalesh dhe prej tyre u helmuan qytetarët e Krujës. Grupi i xhirimit të Top Channel vajti në terren për të parë më nga afër se ku ndodhej stalla e gjësë së gjallë, aty ne gjetëm vetëm të zotët e stanit, por jo lopët. NURI KABILI, PRONARI I STALLËS: “ Unë i kam hequr lopët që në muajin maj, çfarë punë prishin lopët e mia ky stan ka qenë i ngritur që në fillim kur u ndërtua depoja e ujit dhe inxhinierët nuk kërkuan heqjen e stanit. Përse kërkojnë të më bëjnë fajtorë. Kjo nuk është hera e parë që qytetarët e Krujës helmon nga uji i pijshëm. Duhet të kuptoni që problemi vjen nga tubat e ujësjellësit. “

Top News-Qeni zbulon shqiptarin trafikant/19 pako kokainë me vlerë 1.5 milionë euro
02/12 23:22
Top News-‘Zonja e drogës’ kapet në Itali/ Vajza nga Shqipëria, lidhje me politikën
02/12 21:14
Top News-Dasmë në shtëpinë e Big Brother Vip/Kush është çifti? Për ta këndoi Irini Qirjako
02/12 20:30
Top News – Hakmarrja e Kosovës pas vendimit serb/ Beogradi u ndaloi hyrjen 4 ministrave shqiptarë
02/12 20:06
Top Channel/ Erozioni shkatërron tokat/ Shkodër, lumi Drin merr para edhe tokat bujqësore
02/12 19:47
Top Channel/ Urdhri i ministres së Arsimit: Mësuesit e dënuar, jo më në shkolla!
02/12 19:46
Top Channel/ Përse burrat rrahin gratë? Gjyqtarja tregon arsyet e dhunës në familje
02/12 19:45
Top Channel/ Të dyshuarit për vrasjen në polici/ Shkak për atentatin ndaj Pashk Ujkës një borxh
02/12 19:43
Top Channel/ Ligjshmëria e zgjedhjeve të 30 qershorit/ Kushtetuesja foli, radha e Metës
02/12 19:41
Top News-Bien viktimat në 24 orët e fundit/Ja sa testime dhe infektime pati në të gjithë vendin
02/12 19:38
Top News-Një tjetër kryetar ikën nga PD/Xhaferraj jep dorëheqjen, Basha e zëvendëson
02/12 19:38
Top News-Tragjedia në Bullgari me 45 viktima/Hetime ndërkombëtare për shkakun e aksidentit
02/12 19:22
Top Channel/ Përfshihet nga flakët banesa në Gjirokastër, shkak soba e drurit
02/12 18:58
Top News – Shmanget tragjedia në Gjirokastër/ Bie zjarr në banesë, shpëton mrekullisht familja
02/12 18:54
Top News- Italia mision para Krishtlindjes/Nis vaksinimi emergjent i fëmijëve me Pfizer
02/12 18:43
Top News – Ekzekutimi që kushtoi 30 mijë euro/ I riu u pagua për të vrarë ish-deputetin Ujka?!
02/12 18:43
Top News- Të pavaksinuarit në karantinë/Pas Austrisë, edhe Gjermania me ‘dorë të hekurt’
02/12 18:28
Top News- Protesta e radhës për padrejtësinë, personat me aftësi ndryshe hyjnë në Kuvend
02/12 18:27
Top News- Dhunimi i medias, kallëzohet kreu i AKEP/ Shoqëria Civile protestë para Kuvendit
02/12 18:27
Top News – Kushtetuesja, ‘urdhër’ për Ilir Metën/ Datë e re për zgjedhjet e pjesshme lokale
02/12 18:22