Top Channel/ Sot të gjithë mësim në klasë/ 480 mijë nxënës iu rikthyen mësimit të rregullt
04/05/2021 19:52

Dita e sotme ngjante me ditën e parë të shkollës, megjithëse për pak javë mbyllet viti shkollor. Rrugët dhe shkollat kishin më shumë nxënës, se zakonisht. Kjo pasi duke nisur nga sot, datë 4 maj, u rikthyen fizikisht në shkolla ccdo ditë të javës, të gjithë nxënësit e sistemit parauniversitar në Republikën e Shqipërisë. Pra nxënësit nga klasa 1-12 do të mësojnë vetëm në shkolla dhe jo më online. Janë gjithsej gati 480 mijë nxënës të sistemit parauniversitar. Orët do të vazhdojnë të jenë të shkurtuara dhe turnet do të përcaktohen nga vetë shkolla, duke zbatuar me përpikmëri protokollin antiCovid. Ata që e pritëm më mirë këtë vendim të marrë nga Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Arsimit, ishin nxënësit e klasës së 9 që nga data 16 qershor deri në 25 qershor do t’u nënshtrohen Provimeve Kombetarë të Arsimit Bazë, si dhe maturantët që do zhvillojnë provimet e maturës nga data 3-15 qershor 2021.

Top Channel/ Breshëri shkatërron të mbjellat në fshatin Mabë të Lezhës
14/05 22:51
Top News – Djali plangprishës i forcave RENEA/ Një kg kokainë, 3 të arrestuar si trafikantë
14/05 22:02
Top Channnel/ Operacioni që vuri në pranga efektivin e RENEA/ Policia jep detajet
14/05 20:53
Top News – Rrjet kriminal në gjysmën e Evropës/ Kush është shqiptari me pasurinë marramendëse
14/05 20:10
Top Channel/Agjentët e BKH janë pa rroga/Zvarritjet me ndryshimet ligjore lënë pa trajtim punonjësit
14/05 19:58
Top Channel/ U shtuan 120 mijë të varfër/ Raporti i bankës botërore: Shkak pandemia por edhe tërmeti
14/05 19:54
Top Channel/ Greqia u hap për turizëm/ Pret turistë nga BE, SHBA. Kufiri me Shqipërinë i mbyllur
14/05 19:52
Top Channel/ Covid preku më pak alergjikët/ Mjekët tregojnë arsyet se përse ndodhi ky fenomen
14/05 19:48
Top Channel/ Të shtunën vendimi për Beratin/ Përfaqësuesit ligjorë të PD përplasen në KAS
14/05 19:40
Top News – Kushtetuesja rrëzon padinë e Gjuzit/ Prova të pamjaftueshme për zgjedhjet lokale 2019
14/05 18:19
Top News – Aksident tragjik, dy të vdekur/ Lushnje, taksisti dhe pasagjerja humbën jetën
14/05 18:13
Top News – Ilir Meta, ‘fati’ të çon në Indonezi! ‘Impeachment’ zë dhe presidentin e Shqipërisë
14/05 18:13
Top News – Vendimi absurd i Greqisë/ Kapshtica ende do të mbetet e mbyllur
14/05 18:09
Top News – Paratë e doktorit të korruptuar/ Sekuestro preventive pas vendimit të SPAK
14/05 18:03
Top News – Deputetët hetojnë humorin presidencial/ ‘Ka shpërthime, të merret në konsideratë’
14/05 18:02
Top News – Individët me të ardhura mbi 2 mln lekë/ Tatimet njoftim për plotësimin e formularit
14/05 16:37
Top Channel/ Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat
14/05 16:13
Top News – Beteja për Vjosën/ ’Të shpëtojmë’ lumin e fundit të egër të Evropës
14/05 15:44
Top Channel/ Ishmi, lumi më i ndotur/ Aksioni për pastrimin e grykëderdhjes së lumit në det
14/05 15:31
Top Channel/Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i iku policisë me pranga në duar.Flet i arratisuri
14/05 15:29