Top Channel/Shuhet Bujar Nishani/Ishte shtruar në një spital në gjermani nga pasojat e post covid 19
28/05/2022 19:09

Ka nderruar jete ne moshen 56 vjecare ,Ish presidenti i Republikes se Shqiperise Bujar Nishani . Prej me shume se nje muaj ish presidenti ishte transferuar nga spitali Shefqet Ndroqi ne nje spital ne Gjermani per nje trajtim me te specializuar ,gjendja e tij shendetsore u duk se po permiresohej por sipas mjekeve atje ish presidenti ra ne gjendje kome dhe pesoi vdekje te trurit ,fatkeqesisht nje gjendje shendetesore e pakthyeshme per ish presidentin. Mjeket i keshilluan familjareve te merrnin nje vendim per heqjen e aparaturave , per shkak te shpresave te humbura per ta zgjuar . Nishani u shtrua ne ish sanatoriumine Tiranes ne daten 20 prill per shkak te komplikacioneve te nje pneumonie te mbivendosur mbi fibrozat post covid ne mushkeri. Ai qendroi ne oksigjeno terapi dy ditw me parametra te stabilizuara .Familjaret vendosen ta trasferonin ne Gjermani per nje trajtim me te specialziuar . . Nishani vuante nga një sëmundje autoimune ne mushkeri dhe nuk arriti t’i tejkalojë pasojat që virusi i covid 19 i la ne organizem. Ai e kishte kaluar me heret semudnjene Covid 19 dhe kihste qene me pare i shtraur ne ish Sanatorium por pasi gjendja e tij u permiresua dhe doli nga spitali , complikacionet post covid e detyruan Bujar ne nishanin qe pas dy muajsh te rikthehen ne reanimcionin e Spitalit Shefqet Ndroqi oer hskak se mushkeruia e tij u rendua .Bujar Nishani ka lindur ne më 29 shtator 1966 .

Top Channel/ Komiteti nuk ndryshon masat! Thirrje për vaksinim për të ndalur infeksionin
06/07 12:03
Top News – Shoqata e Hidrokarbureve akuza Bordit/’Çmimet e naftës do të ishin më të lira pa të’
06/07 11:43
Top News – Zjarri përfshin spitalin e Fierit/ Evakuohen pacientët, dëmtohet pajisja e imazherisë
06/07 11:41
Top News – Demokratët të vendosur në dy sheshe/ Zbardhet axhenda e protestës 7 korrikut, ja skenari
06/07 11:37
Top Channel/ Zjarri në imazherinë e spitalit të Fierit: Pajisjet kanë dalë jashtë funksionit
06/07 11:23
Top Channel/ Makineria e larjes së filmave mori flakë, dëmet në imazherinë e spitalit të Fierit
06/07 11:19
Top News – Tjetër pedofil në rrjetën e ‘Fiks Fare’/ Arrestohet 65-vjeçari që ngacmonte të miturat
06/07 11:07
Top News – Sulmet kibernetike në Shqipëri /Kush janë kompanitë ‘e preferuara’ për hakerat
06/07 11:00
Top News – Rama dhe Rutte me propozim për BE/Si duhet të jetë komuniteti i ri politik europian
06/07 10:52
Top Channel/ Zjarr në spitalin rajonal të Fierit
06/07 10:43
Top News – Zjarr në spitalin e Fierit, panik tek pacientët
06/07 10:30
Top News – Heroinë, kanabis dhe armë në Patos/ Kishin kthyer banesën në laborator droge
06/07 10:26
Top Channel/ Shtëpi bari në Fier! Kapet heroinë, kanabis e armë
06/07 09:21
Top Channel/ Ditët e nxehta shtojnë ankthin! Rekomandimet e mjekëve për personat me probleme
05/07 19:57
Top Channel/ I nxehti, kujdes me ushqimin! Në qendrat shëndetësore, më shumë persona kërkojnë ndihmë
05/07 19:55
Top Channel/ Fermerët: Nuk po shesim/ Çmimet e ulta po penalizojnë prodhuesit e shalqirit
05/07 19:45
Top Channel/ E dhunuar nga burri xheloz! Gruaja nga Korça detyrohej të betohej në kishë
05/07 19:42
Top Channel/ Veliaj komenton protestën/ “Për çfarë protestohet, të ikë Luli të vijë Iliri?”
05/07 19:40
Top Channel/ Padi për incerenatorët! Kryemadhi: Dorëzova në SPAK faktet për abuzimin me 128 mln euro
05/07 19:39
Top Channel/ Në një muaj, arrestohen 19 policë! Gjatë qershorit, 50 efektivë në ndjekje penale
05/07 19:38