Top Channel/ Shqiptarë e kosovarë, “luftë” në zemër të Triestes, 8 të plagosur- policia rrethon zonën
04/09/2021 11:41

Të shtëna tarmësh kanë tronditur orët e para të ditës qytetin Italian të Triestes, ku të paktën 8 persona kanë mbetur të plagosur, njëri prej të cilëve është në gjendje të rëndë. Sherri nisi në një bar dhe sipas mediave italiane, për protagonist ka pasur disa punëtorë kosovarë. Dy prej të dyshuarve u kapën ndërsa tentonin të largoheshin nga vendngjarja. Edhe gjatë arrestimit, të shtënat nuk ndaluan. Përplasja e madhe me armë zjarri por edhe shufra hekuri mendohet të ketë nisur për cështje që lidheshin me punën. në të mendohet të jenë përfshirë 15 persona. 4 patrulla policie mbërritën me urgjencë në vendgjarje, si dhe 7 ambulanca. Qyteti është praktikisht i shokuar, thotë shtypi vendas. Njëri prej punonjësve të lokalit tha se kishte punuar për 33 vjet në atë zonë, por nuk kishte parë kurrë një skenë të tilla kaq të dhunshme. Sipas tij, dy grupe të përbërë nga persona të shumtë në fillim ishin përplasur verbalisht, pastaj kanë nxjerrë shufrat e hekurit, e në fund, edhe armët e zjarrit.

Top Channel/ Kolumbia sterilizon 24 hipopotamët e baronit të drogës Pablo Escobar
16/10 20:30
Top Channel/ 11 nxënës humbin jetën gjatë ekskursionit në brigjet e lumit në Indonezi
16/10 20:24
Top Channel/ NASA lëshon anijen Lucy për eksplorimin e asteroidëve ‘trojanë’ të Jupiterit
16/10 20:23
Top Channel/ Stuhia godet Greqinë/ Një i vdekur dhe dëme kolosale nga vala e motit të keq
16/10 19:52
Top News – Një grabitje spaktakolare… / Policia ndjek hajdutin me traktor
16/10 18:02
Top News – Tërmet me manjitudë 4.8 / Viktima dhe të lënduar në ishullin turistik të Balit
16/10 18:00
Top News – Tokë e helmuar me toksina… / Tronditet qyteti, fajtor një incenerator i vjetër
16/10 17:59
Top News – Jo më martini për Mbretëreshën! / Mjekët e urdhërojnë të heqë dorë për hir të shëndetit
16/10 17:53
Top News – Meteor mbi çatinë e shtëpisë… / Përfundon në krevatin e një pensionisteje në Kanada
16/10 17:51
Top News – Dikur ishte si toka… / Përse Marsi u bë një planet ferri…
16/10 17:49
Top News- FDA miraton dozën e dytë të Johnson& Johnson/‘Shton edhe më shumë mbrojtjen ndaj Covid-19’
16/10 16:33
Top Channel/ Me litar mes ujit të rrëmbyer, momenti dramatik kur shpëtohet familja në Greqi
16/10 16:28
Top News- Aksioni i policisë së Kosovës në Veri/ Vuçiç- I mbështetur nga Britania e Madhe
16/10 15:40
Top Channel/ Vuçiç, “luftë” ndërkombëtarëve që mbështetën aksionin në veri të Kosovës!
16/10 15:39
Top News – Merkel ‘ndahet’ me Erdogan / Vizita e lamtumirës në Turqi për Kancelaren
16/10 15:29
Top Channel/ Vranë 10 civilë me dronë, SHBA dëmshpërblen të afërmit e viktimave
16/10 15:21
Top News – ‘Tsunami’ prej llave / Vullkani nuk ndalet në Kanarie, autoritetet në alarm
16/10 15:12
Top News – 1000 viktima në një ditë të vetme / Rekord ditor në Rusi, covid po bën ‘namin’
16/10 15:10
Top Channel/Çimentohet “aleanca turko-gjermane”? Merkel, vizitë në Turqi përpara se të lërë postin!
16/10 14:56
Top Channel/”Çohu në këmbë kur flet për Vuçiç”, Osmani i kthehet keq ministrit serb në OKB!
16/10 14:55