Top Channel/ SHBA gati sanksionet ndaj Rusisë/ Presidenti Biden: Do të njoftohen të premten
20/02/2024 23:24

Një paketë e re sanksionesh kundër rusise pritet të njoftohet të pretmen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tha presidenti Joe Biden. Masat e reja do të aplikohen si një përgjigje ndaj vdekjes së udhëheqësit të opozitës Alexei Navalny. Deri më tani autoritetet amerikane nuk kanë bërë të ditur detaje se çfarë sanskionesh do të vendosin ndaj Moskës. zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Kirby më herët tha se masat do të përkojnë me dy vjetorin e agresionit rus ndaj Ukrainës, ndërsa këmbënguli se përgjegjës për vdekjen e Navalnyt është Putin. “Pavarësisht nga përgjigja shkencore, përgjegjës për këtë është Putini”, u tha gazetarëve ai ndërsa shtoi se ambasada e SHBA-së në Moskë ka kërkuar më shumë informacion për këtë çështje. Edhe pse ende nuk dihen masat, ekspertët kërkojnë nga qeveria amerikane që Rusisë t’I shterojnë fondet monetare të depozituara në Europë si dhe të vendosin sanksioneve dhe më të rënda mbi tregun energjitik rus. Pamjet: AFP

Top Channel/ Rriten tensionet. Irani konfiskon anijen që ka lidhje me Izraelin. Vjen përgjigja rrufe!
13/04 18:56
Top News/ Izraeli paralajmëron Iranin: ‘Jemi në gatishmëri. do vuani pasojat
13/04 17:44
Top News/ Mbi 50 mijë ushtarë rusë të vrarë, Mediazona fakton vdekjet e shkaktuara nga lufta
13/04 17:43
Top News/ NATO ceremoni për Shqipërinë, Bruksel, Peleshi: Mbetemi të palëkundur
13/04 16:31
Top News/Shtatë të vdekur dhe një foshnjë e plagosur/ Sulm me thikë në një qëndër tregtare në Sydney
13/04 15:53
Top Channel/ Katastrofat natyrore “dërrmuan” Kinën: 3.3 miliardë dëme vetëm deri tani këtë vit!
13/04 14:54
Top Channel/ Japonia, në alarm për mbiemrat: Në 500 vjet, do të jenë të gjithë “Sato”!
13/04 14:53
Top Channel/ “Ti je si deklarohesh”: Parlamenti gjerman OK ligjit për gjininë, lehtëson aplikimet!
13/04 12:46
Top Channel/ Ligji i “spiunëve”, Kongresi amerikan i jep dritën jeshile: përgjon shtetasit e huaj!
13/04 12:46
Top Channel/ “Masakër” në Australi: 5 të vdekur nga sulmi me thikë, qëllohet për vdekje autori!
13/04 12:45
Top Channel/ Fillon sulmi ndaj Izraelit? Hezbollahu nis raketa, SHBA paralajmëron Iranin!
13/04 12:44
Top News/ SHBA sanksione Hamasit/ Amerikanët thirrje aleatëve të shënjestrojnë grupin militant
12/04 22:39
Top Channel/ Ndërron jetë stilisti i njohur italian, Roberto Cavalli! La pas 6 fëmijë, më i vogli 1 vjeç
12/04 22:34
Top Channel/ Holanda në krah të Ukrainës, rrit në 3 miliardë euro ndihmën ushtarake
12/04 21:04
Top Channel/ Biden-Trump, anketa, amerikanët mendojnë se kandidatët kanë bërë më shumë dëm sesa mirë
12/04 20:00
Top Channel/ Aleatët duan armë? Ekspertja amerikane: Industria jonë e mbrojtjes në vështirësi
12/04 19:31
Top Channel/ Rrëzohet çatia në Itali, humb jetën në punë punëtori 36-vjeçar shqiptar
12/04 17:48
Top Channel/ Posteri që alarmoi Gjermaninë, ISIS mund të sulmojë stadiumet e Euro 2024
12/04 16:36
Top News/ Evropa, gati të njohë Palestinën / Spanja kryeson, bën fushatë për mbështetje
12/04 16:19
Top News/I luten zotit t’i japë fund përmbytjeve/Priftërinjtë rusë, me avion mbi lumenjtë e Siberisë
12/04 15:39