Top Channel/ SHBA, gati për dozën e tretë, Fauci: Shpërndarja nis këtë muaj!
06/09/2021 12:15

Anthony Fauci, eksperti kryesor i administratës amerikane për sëmundjet infektive deklaroi se rregullatorët amerikanë pritet ta japin së shpejti dritën jeshile për dozën e tretë përforcuese të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit. Fauci tha se shpërndarja e dozave shtesë të Pfizerit mund të fillojë këtë muaj, ndërsa miratimi dhe shpërndarja e dozave përforcuese të vaksinës Moderna mund të zgjasë pak më shumë.

Top News – Vendosja e armëve bërthamore në Bjellorusi/ Kina kundër Rusisë- Të fokusohemi te paqja!
27/03 17:47
Top News – Presidenti vs kryeministrit: Thirri mendjes! Izraeli në kaos, Netanjahu të ndalë reformat
27/03 16:21
Top News – NATO dhe Kievi në shënjestër / Putin i godet për 2 min, raketat Iskander në Bjellorusi
27/03 16:06
Top News – Përse luftohet për Bakhmutin… / Ukraina: Kontrolli i qytetit, ‘nevojë ushtarake’
27/03 15:35
Top News – Rusia, torpedo bërthamore në Paqësor / Putin nuk njeh kufi, gjithçka gati vitin tjetër
27/03 15:33
Top News – Shpikja më e madhe në dekada, Bill Gates vlerëson inteligjencën artificiale
27/03 15:31
Top Channel/ Jepet alarmi: Po rritet varësia e fëmijëve ndaj internetit, më shumë se para pandemisë
27/03 15:29
Top News – Polonia- NATO të qëndrojë e qetë!/ Rusia, armë bërthamorë në Bjellorusi
27/03 15:06
Top News – Polonia në kërkim të spiunëve rusë!/ Varshava përballë agjentëve të Kremlinit
27/03 14:38
Top News – ‘Pasardhësi’ i Putinit akuzon NATO!/ Perëndimi, palë në konfliktin në Ukrainë
27/03 13:58
Top Channel/ Pas SHBA-së, BE: Borrell paralajmëron nga “rreziku” i Kinës!
27/03 13:57
Top Channel/ SHBA këtë vit hyn në recession, ekonomistët: “Çmendet” inflacioni, “zhyten” biznesmet!
27/03 13:32
Top News – Putin më ‘i vogël’ e më i vetmuar! Si Gaddafi i Libisë dhe al-Bashiri i Sudanit
27/03 12:29
Top News – Tornadoja vrasëse ishte vetëm fillimi… / Paralajmërime për më shumë stuhi në Misisipi
27/03 12:24
Top News – Gjermania, e paralizuar këtë të hënë / Ndalen autobusët, trenat, avionët dhe tragetet
27/03 11:56
Top News – Një vit ‘i zymtë’ për SHBA… / Ekonomistët presin recesion, inflacioni mbi 4 për qind
27/03 11:54
Top News – Armët bërthamore jashtë Rusisë / Ukraina kërkon takim urgjent të OKB-së
27/03 11:53
Top News -‘Kamikaz’ ukrainas 200 km larg Moskës / Ushtria ruse rrëzon dronin, tre persona të lënduar
27/03 11:50
Top News – NATO i vendos ‘kufirin’ Putinit! Retorikë e rrezikshme bërthmore, ‘mos guxo…’
27/03 11:46
Top Channel/ Pas Francës, Gjermania: Grevat paralizojnë transportin publik dhe fluturimet!
27/03 11:14