Top Channel/Sekuestrohet vila në Petrelë/Prokuroria: Pa leje ndërtimi e me dokumente të falsifikuara
21/04/2024 15:09

Me urdhër të prokurorisë së Tiranës është sekuestruar një vilë në Petrelë, duke e cuar në 8 numri i vilave të sekuestruara në periferi te kryeqytetit por që rezultojnë me dokumente të falsifikuara. Vila e sekuestruar në Petrele ka një sipërfaqe toke rreth saj 660 m2 në Kërrabë, Petrelë, pjesë e parcelës ku Prokuroria sekuestroi edhe 7 ndërtesa në formë vilash me strukturë betoni me sipërfaqe të ndryshme dhe me mbulesa të llojit çati dhe tarracë betoni rreth një muaj më parë pasi edhe ato ishin ndërtuar me dokumente të falsifikuara, ndërsa u morën të pandehur 10 persona. Hetimet paraprake të prokurorisë kanë nisur vitin e kaluar për veprën penale të “Ndërtimi të paligjshëm". Sipas prokurorisë ndërtimet ishin formalisht të pajisura me leje rindërtimi, por që dokumentacioni tekniko-ligjor rezultoi me të dhëna të rreme. Prokuroria bën me dije se përveç ndërtimit te paligjshëm jemi përballe edhe falsifikimit të dokumenteve pasi rezulton te jetë falsifikuar edhe një akt ekspertizë e Institutit të Ndërtimit.

Top News/ 120 mijë euro, apartament dhe prona/ I sekuestrohen pasuritë 36-vjeçarit në Fier
13/06 11:06
Top News/ Meta takon ‘Dumdumanin’. Pas Kryemadhit, edhe ish-Presidenti thirret në SPAK
13/06 11:03
Top News/ Seanca e parë në themel për Gjicin/ Mungon Alma Kaçi, togat e zeza vendosin ta shtyjnë
13/06 10:48
Top Channel/ Ferrari 130 mijë €, apartamente, toka/ Pamje nga sekuestrimi i pasurisë së 36 vjeçarit
13/06 10:39
Top News/ Meta në SPAK- Po shkoj të takoj Dumdumanin
13/06 10:24
Top Channel/ Aksident në aksin Levan-Tepelenë, 30-vjeçarja humb kontrollin e makinës
13/06 10:13
Top News/ Shëtiste turistë me jaht pa licencë/ Gjobitet pronari, i bllokohet mjeti
13/06 09:04
Top Channel/ Pasi mori vulën, Berisha thirrje deputetëve që mbështesin Bashën: Vendi juaj është te…
12/06 22:42
Top Channel/ Partia Socialiste feston 33-vjetorin, mesazhe nga Ruçi, Braçe e Veliaj: PS më e pjekur
12/06 22:11
Top Channel/ PS feston 33 vjetorin e krijimit, Ruçi: 33% më e rritur krahasuar me 3 vite më parë!
12/06 21:08
Top Channel/ “Nuk sfidoj sistemin e drejtësisë”, Kryemadhi: Lufta ime është politike, me Metën…
12/06 20:24
Top Channel/ Kryemadhi pas daljes nga SPAK: Padia e dorëzuar kundër meje përfshin edhe familjen
12/06 20:24
Top Channel/ Kryemadhi përmend aludimet për operacionet plastike: Nuk kam bërë ndërhyrje estetike
12/06 20:23
Top Channel/ Pas 5 orëve në SPAK, Monika Kryemadhi: Iu përgjigja pyetjeve, marr përgjegjësi
12/06 20:23
Top News/ Policët shqiptarë në rrjetin e Interpol. Firmoset marrëveshja për përfshirje në trajnime
12/06 20:18
Top Channel/ Lëvizja në kufi pa kontrolle! Nis zbatimi i marrëveshjes Shqipëri-Kosovë, deri në 30 km
12/06 19:58
Top Channel/ Zgjerimi Aeroportit të Tiranës, Kastrati Group investon në terminalin e ri
12/06 19:47
Top Channel/ PS feston 33-vjetorin, Rama mesazh 93 mijë anëtarëve: Krenar që po ndërtojmë të ardhmen
12/06 19:38
Top Channel/ Rama në festën e Partisë Socialiste, ja kush ia zë rrugën
12/06 19:33
Top Channel/ Zhvillohet Samiti Rinor i B40! Veliaj: Po investojmë te punët e së ardhmes
12/06 19:31