Top Channel/Rusia e Kina “po pushtojnë” Ballkanin: ekspertët japin alarmin!
27/11/2021 12:19

Damon Wilson nga National Endowment for Democracy, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se ende ka punë të papërfunduar për jetësimin e reformave që sigurojnë se Ballkani Perëndimor do të jetë pjesë e botës së lirë dhe institucioneve demokratike.“Nëse mendoni se ku ishin Franca dhe Gjermania pas Luftës së Dytë Botërore dhe e krahasoni me konfliktin ballkanik, atëherë e shihni se, dakord, kemi paqe, por kjo nuk është e mjaftueshme për aspiratat dhe kërkesat e qytetarëve.

Top News/ Arrestohet avokati i Navalny, shoqëroi mamanë e tij në burg pas vrasjes
27/02 23:30
Top Channel/ Zelensky zbarkon në Tiranë/ Presidenti ka mbërritur në Shqipëri nën masa të rrepta sigurie për samitin e Ukrainës
27/02 23:23
Top Channel/ Ukraina, Shba kundër Macron/ Shtëpia e Bardhë: nuk do dërgojmë trupa për të luftuar në Kiev
27/02 23:00
Top News/ Formula e paqes me Rusinë, Zelenksy e diskuton me princin e kurorës në Arabinë Saudite
27/02 22:45
Top News/ Egjipti ngre murin për të ndalur valën e refugjatëve palestinezë
27/02 22:15
Top Channel/ Greqi, taksistët në protestë/ Kërkojnë ulje të taksave nga qeveria dhe rritje të tarifave
27/02 21:24
Top News/ S’ka paqe në Ballkan…/ Kamberi-Duhet normalizim i marrëdhënieve Kosovë-Serbi
27/02 16:19
Top Channel/ Përfundon përballja në Bruksel, Lajçak i takoi palët veçant!
27/02 15:16
Top News/ SHBA po lufton kundër Putinit / NYT: Ja si CIA po ndihmon fshehtazi Ukrainën
27/02 14:55
Top Channel/ Deklarata e Macron, reagon Rusia: Po shkeli NATO në Ukrainë, hyjmë në luftë!
27/02 14:49
Top News/ Rusia ndalon eksportet e benzinës / Gjashtë muaj bllokadë për të ‘ruajtur’ çmimet
27/02 14:42
Top News/ Rusia kërcënon luftë me NATO-n / Përfshirja direkte e Perëndimit përshëndetet në Ukrainë
27/02 14:38
Top News/ Koreja e Veriut ‘mban gjallë’ Rusinë /6700 konteinerë me armë që nga korriku për pushtimin
27/02 14:37
Top Channel/ Pakti “armë për ushqime”: Koreja e Veriut, 6.700 kontenierë me municion në Rusi!
27/02 14:18
Top News/ Ukraina mund të godasë tani Kremlinin /Koalicion i ri për raketa me rreze të gjatë veprimi
27/02 13:45
Top News/ Macron: Trupa në Ukrainë kundër Rusisë…Të ndalojmë Putinin, nuk përjashtohet mundësia
27/02 13:45
Top News/ Joe Biden duke ngrënë akullore. ‘Armëpushimi në Gaza, shpresoj javën e ardhshme’
27/02 13:39
Top Channel/ S`pyet për të drejtat e njeriut, Gjykata angleze OK deportimit të trafikantit shqiptar!
27/02 13:38
Top Channel/ Greqia kundër Houthi! Niset me mision fregata për të mbrojtur anijet në Detin e Kuq
27/02 13:19
Top Channel/ “Trupat e NATO-s mund të hyjnë në Ukrainë”, shokon Macron: Moska duhet mposhtur!
27/02 13:18