Top Channel/ Rrëshqiti në borë, RENEA, FA dhe 50 efektivë mobilizohen për të shpëtuar turistin serb
26/03/2023 21:25

Aventura e katër alpinistëve serbë në zonën e Alpeve shqiptare për pak desh përfundoi në tragjedi. Alpinistët ishin nisur nga Valbona për në Theth, por gjatë kalimit në majën e Jezercës, ku prania e dëborës dhe akullit është ende e madhe, një prej tyre rrëshqitur duke pësuar lëndime serioze. Është nevojitur ndërhyrja e 50 forcave të Policisë së Tropojës, Njësisë Alpine të Reneas, forcave ajrore të Ministrisë së Mbrojtjes dhe një ekipi mjekësor të Ministrisë së Shëndetësisë, për t’i ardhur në ndihmë turistit që ishte rrëzuar në e kishte të pamundur lëvizjen, për shkak se kishte dëmtuar gjymtyrët. Për shkak të terrenit shumë të vështirë malor dhe me dëborë, Policia e Shtetit ka kërkuar ndihmën e Ministrisë së Mbrojtjes, për të dërguar një helikopter, për ta transportuar turistin drejt spitalit, në Tiranë.

Top Channel/ Zjarr në Orikum
05/06 14:42
Top News – I thyen xhamat e automjetit/ Anëtarja e Këshillit – Jo politike, është makina e burrit
05/06 14:16
Top Channel/ Digjet lokali në Durrës/ Zjarri ra në mjediset e kuzhinës në Spitallë
05/06 12:58
Top Channel/ Kërcënim me armë/ Kërcënohet pronari i një lokali në Shijak
05/06 12:58
Top Channel/ Masa për “postieren” e 3 milion eurove/ Akuzohet se vodhi klientët në Korçë
05/06 12:57
Top Channel/ Burri plagos me thikë gruan/ 38-vjeçarja në gjendje të rëndë, shkak xhelozia
05/06 12:56
Top Channel/ “Do të vras”, pronari i lokalit në Shijak denoncon në polici kanosjen në rrugë
05/06 12:41
Top Channel/ Shqiptari u vra me plumb në kokë nga vëllai në Itali, babai: Ngjarja aksidentale
05/06 12:32
Top Channel/ Plakja e popullsisë/ Studim: Më 2100, gjysma e shqiptarëve do jenë mbi 65 vjeç
05/06 12:29
Top Channel/ Mbi 30 banorë në spital, hetimet tregojnë kush e helmoi ujin në Gjoricë
05/06 12:27
Top Channel/ Saimir Tahiri në “arrest shtëpie”, punonjës të Shërbimit të Provës i shkojnë në banesë
05/06 12:26
Top Channel/ Nga Saranda në Shëngjin, policia bllokon 8 mjete lundruese pa leje, gjobit drejtuesit
05/06 12:22
Top Channel/ Haxhia: Xhamat e thyer të makinës, mesazh për të mos parkuar, kështu afrohen turistët?
05/06 11:30
Top Channel/ Shkrumbohet gjatë natës lokali në Durrës, çfarë thotë policia
05/06 11:28
Top News – Krimi në familje në 2023/ Nga djali që mbyti të ëmën, te babai që vrau të birin
05/06 11:23
Top Channel/Manovra të rrezikshme në bregdet, bllokohen tetë mjete lundruese në Sarandë dhe Shëngjin
05/06 11:09
Top Channel/ I thyen xhamat e makinës, ish-kandidatja e PD-së: Akt vandalist, jo politik
05/06 11:08
Top Channel/ Përfshihet nga flakët një lokal në Spitallë të Durrësit
05/06 10:57
Top Channel/ U arrestua për korrupsion, sekretarja e Ministrisë së Shëndetësisë sot në GJKKO
05/06 10:54
Top Channel/ Hapen aplikimet për praktikë pune, Rama: 1579 pozicione të lira. Kush mund të aplikojë
05/06 10:37