Top Channel/Rrahën të dashurin e vajzës brenda në spital,mbetet në burg babai dhe 2 të afërmit e tij
30/05/2024 14:54

Gjykata e Durrësit ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për tre personat që kundërshtuan policinë dhe dhunuan në ambientet e spitalit të Durrësit një 32-vjeçar. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e vonë të së hënës në urgjencën e spitalit, ku policia kishte dërguar për kontroll shëndetësor një 32-vjeçar nga Durrësi, që drejtonte automjetin në gjendje të dehur. Shkaku i dhunës së ushtruar ndaj tij ishte një lidhje dashurie e kundërshtuar nga familja e vajzës. Babai dhe të afërm të saj, që dyshohet se e ndiqnin të riun, u futën në ambientet e spitalit dhe pasi kundërshtuan me forcë policinë, e rrahën atë duke e goditur me grushte në kokë dhe trup. Policia e Durrësit arrestoi në flagrancë tre shtetasit me origjinë nga Dibra dhe banues në plazhin e Durrësit, ndërsa 32-vjeçari pasi ka marrë ndihmën e duhur shëndetësore dhe ka dhënë dëshminë e tij, është lënë i lirë. Gjyqtarja e seancës Entela Shedula, pasi dëgjoi palët, e vleftësoi të ligjshëm arrestimin në flagrancë të babait 41-vjeçar të vajzës dhe dy të afërmve të tij 37-vjeçarë. Ata akuzohen për veprat penale të “kundërshtimit të punonjësve të policisë” vepër e kryer në bashkëpunim, si dhe “plagosje të lehtë me dashje”. Sipas të plagosurit, familja e vajzës nuk e ka pranuar lidhjen e tyre dhe ai është kërcënuar me jetë nga babai i vajzës, i cili në telefon e ka kërcënuar se nëse nuk largohet nga Durrësi do ta vriste bashkë me të bijën.

Top News/ Roja bregdetare greke hodhi në det emigrantët e paligjshëm, në tre vite 43 raste
17/06 22:48
Top News/ Armët bërthamore përplasin Rusinë me NATO-n…përshkallëzohen tensionet
17/06 22:35
Top Channel/ Ndryshimet e Tokës/ Bërthama rrotullohet më ngadalë, ndryshon gjatësinë e ditës me…
17/06 22:32
Top News/ Treni pasagjerëve përplaset me atë të mallrave, pesë viktima, dhjetëra të plagosur
17/06 22:03
Top Neës/ E njohu në Facebook dhe i besoi…por i kushton pasurinë dhe jetën
17/06 22:02
Top News/ Qëndroi për disa ditë në Kubë, nëndetësja ruse me armë bërthamore del nga ishulli
17/06 22:02
Top Channel/ Ligji i ri i propozuar në Irlandë ndez debat! Kritikët: Efekt shkatërrues…
17/06 21:22
Top Channel/ Sondazhi i presidencialeve: Numra rekord amerikanësh refuzojnë Biden dhe Trump
17/06 21:21
Top Channel/ Armët bërthamore, reagon Moska: Po përshkallëzon situatën
17/06 19:49
Top Channel/ Përplasje “horror” të trenave në Indi, shënohet viktima
17/06 19:42
Top Channel/ Putin i përgjigjet kërkesës së Kim Yong Un, do të vizitojë Korenë e V. pas 24 vjetësh
17/06 18:31
Top News/ Putin i shpall ‘luftë’ Perëndimit/ Presidenti rus viziton brenda javës Korenë e Veriut
17/06 17:59
Top News/ Ukraina shkatërron luftanijet e Putinit, 1/3 e flotës në Detin e Zi, jashtë funksionit
17/06 16:21
Top News/ Rusia teston durimin e NATO-s / Provokim në kufijtë lindorë, shkel hapësirën ajrore
17/06 16:16
Top News/ Si e pushtuan bandat shqiptare Skocinë/ Investigimi brenda rrjetit të ‘shtëpive të barit’
17/06 16:14
Top News/Kryeministrit i prishet avioni, merr ‘të linjës’ Ngatërresë e sikletshme mbetet i bllokuar
17/06 15:58
Top News/ Biden fushatë kundër Trump/ ‘Kërkon presidencën një kriminel i dënuar’
17/06 15:56
Top Channel/ Klienti i hedh kafen punonjëses sepse iu duk e shtrenjtë, 23-vjeçarja i thyen xhamin
17/06 15:43
Top Channel/ Përhapet trendi i ri me botoks në këmbë, reagojnë kirurgët: Rrezik serioz për shëndetin
17/06 15:38
Top Channel/ Po vjen “fundi”? Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës!
17/06 15:06