Top Channel/ Riatdhesohen 5 gra e 14 fëmijë nga kampet siriane,Rama: Jam këtu për t’i çuar në shtëpi
31/07/2021 16:22

5 gra dhe 14 fëmijë do të rikthehen nesër në atdhe, pas një qëndrimi të gjatë dhe të mundimshëm në ‘kampin e ferrit’ në Siri. Për të kthyer në Shqipëri shtetasit, në Bejrut të Libisë ka mbërritur vetë kryeministri Rama. Në një lidhje direkte për edicionin e lajmeve të orës 15:00 në Top Channel, kryeministri u shpreh se “është bërë një operacion i gjatë shumë palësh për t’ia arritur kësaj dite”. “E rëndësishme është që janë 14 fëmijë dhe 5 gra, pengje të atij kampi të ferrit, për të cilët ne kemi punuar pa pushim, që nga dita e parë e rikthimit nga operacioni i dytë. Është një operacion tejet i ndërlikuar për shumë arsye, por falë lidhjes së ngushtë që unë kam vendosur me gjeneralin këtu dhe falë bashkëpunimit të ngushtë, mes miqësisë së brendshme dhe autoriteteve këtu dhe ndjekjes nga afër të të gjithë procesit nga ministri Çuçi. Sot e kurorëzojmë këtë operacion. Unë jam këtu për të marrë fëmijët dhe gratë dhe për t’i rikthyer nesër në atdhe”.

Top Channel/ Kohë festash në juglindje, qytetarët: Të mos e mbajmë shpresën vetëm te panairet
26/09 11:45
Top Channel/ Viti i ri shkollor 2021-2022, ministrja Kushi mesazh urimi për nxënësit
26/09 11:20
Top Channel/ Po qarkullonte me taksi, arrestohet i riu në Durrës, u kap me drogë dhe pushkë me vete
26/09 11:05
Top Channel/ Gërmimet arkeologjike në luginën e Drinos, misioni fokusohet tek Antigonea
26/09 10:45
Top Channel/ “Pas 4 vitesh të mos vemi në fushatën e një balluka*i”. Qytetari ankohet për Bashën
25/09 22:24
Top Channel/ Evi Kokalari krah Berishës: PD duhet riformuar, duke nisur nga kryetari
25/09 22:23
Top Channel/ Berisha-ambasadores Kim: Hyra në parlament për të mbrojtur sovranitetin e vendit tim
25/09 22:23
Top Channel/ “Do largohesha pa kthim”, Berisha: Disa rrethana të zgjojnë dhe nga varri…
25/09 22:22
Top Channel/ Berisha: Basha i kapur prej fyti nga Rama, po zhdukin pluralizmin
25/09 22:21
Top Channel/ “Pse janë tanket sot në Kufi?”/ ‘Open Balkan’, Berisha: Pse hesht PD?
25/09 22:20
Top Channel/Berisha: Rama vodhi vota. I tregova Bashës historinë e “2001”,ai u mor me karrigen e tij
25/09 22:19
Top News – Shqipëria të flasë për tanket/ Basha reagon për tensionet Kosovë-Serbi
25/09 21:54
Top News – Basha nuk shkonte dot në SHBA/ Berisha akuza të forta nga Vlora
25/09 21:53
Top News – Berisha për SHBA/ Nuk vendos nëse hyn në Parlament
25/09 21:52
Top News – Berisha akuzon Soros/ Fshihet pas shpalljes ‘Non Grata’
25/09 21:51
Top News – ‘E di Basha nga kush ka frikë’/ Berisha akuza të forta
25/09 21:04
Top News – Tanke në kufi të Kosovës/ Berisha: Rezultati i Mini-Shengenit
25/09 21:03
Top News – Kushërira e Kokalarit krah Berishës/ ’Ta kthejë PD në 1991’
25/09 21:02
Top News – Duhet ta kisha larguar në 2017/ Berisha flet për Bashën
25/09 21:01
Top Channel/ Simpatizantët e përcjellin deri te makina, Berisha: PD do rikthehet me e fortë
25/09 20:08