Top Channel/ Raporti sekret: UFO-t rrëzuan 10 raketa bërthamore në bazën amerikane!
22/06/2021 15:08

UFO-t pretendohet të kenë rrëzuar 10 raketa bërthamore në një bazë ushtarake amerikane dhe i gjithë fenomeni global, mund të jetë nxitur pikërisht nga testet e bombës së parë atomike në vitet 1940. Objektet e cuditëshme në qiell janë keto kohe nën një fokus intensiv pasi SHBA përgatitet të publikojë me urdhër të KOngresit një raport të shërbimeve të inteligjencës lidhur me informacionet e rrjedhura së fundi, përfshirë këtu dhe video që duket se tregojnë praninë e tyre në afërsi të luftanijeve dhe avionëve ushtarakë amerikanë. Gary Heseltine, zv/presidenti i organizatës së re të krijuar rishtazi, ICER, beson se historia me alienët ka nisur nga testet bërthamore, të cilat dhe i kanë tërhequr këtu, sic thotë ai. Heseltine përcjell dëshminë e ish oficerit të lëshimit të raketave atomike, Robert Salas, i cili deklaroi në 1967 se një UFO ishte shfaqur në bazën ajrore të Malstromit në Montana. Salas thoshte se 10 raketa bërthamore amerikane Minuteman, të cilat ai i kishte nën vëzhgim, në mënyrë të pashpjegueshme kaluan në komandën “no-go”, që do të thotë se edhe nëse jepej urdhri për lëshimin e tyre, raketat nuk niseshin dot. U desh një ditë e tërë që ato të riktheheshin në gjendje fillestare, ndërsa tek raketat nuk u zbulua asnjë dëmtim fizik apo ndonjë problem tjetër. Heseltine mendon se kur Amerika shpërtheu bombën e parë berthamore, ajo praktikisht dërgoi valë në hapësirë të cilat i sinjalizuan civilëve të tjera se jeta në Tokë kishte avansuar në aspektin teknologjik deri në pikën që të mund të ndante atomin dhe të krijonte fuzionin nuclear.

Top News-Përmbyset furgoni me emigrantë/11 persona humbin jetën dhe plagosen 13 të tjerë
05/08 13:14
Top News – Po i sigurojnë armë karteleve / Meksika padi kundër kompanive amerikane
05/08 13:12
Top News – Zjarret rrethojnë Evian/ Greqi, shkrumbohen 150 shtëpi, murgjit nuk largohen
05/08 13:11
Top News – Rrezik katastrofe në Turqi/ Zjarri përfshin termocentralin, evakuohet popullata
05/08 13:10
Top News – Përvëlim dhe zjarre në Evropë / Vala më e egër e të nxehtit në dekada të tëra
05/08 13:08
Top News – Kur dasma kthehet në mort / 17 persona vriten nga rrufetë, plagoset dhëndrri
05/08 13:08
Top News – 750 milionë USD armë Tajvanit / Administrata Biden informon kongresin, zemëron Kinën
05/08 13:07
Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05
Top Channel/ Rregullat e reja! SHBA nuk do të lejojë hyrjen e të pavaksinuarve
05/08 11:50
Top Channel/ Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë në shtator
05/08 11:17
Top Channel/ Nuk ndalet Rihanna! Zyrtarisht miliardere
05/08 10:38
Top News-Mbante tankun në shtëpi/ Gjermani, gjobitet me 250 mijë euro pensionisti
05/08 10:33
Top Channel/ Disa shtete planifikojnë dozën e tretë të vaksinës, OBSH i kritikon:Po vendet e varfra?
05/08 02:13
Top Channel/ Francë, flamingot dynden drejt kriporeve, ekspertët analizojnë gjendjen shëndetësore
04/08 22:52
Top News-1 vit nga shpërthimi i Beirutit/ Qytetarët në protestë, kërkojnë drejtësi
04/08 22:06
Top News – Përmbytjet rrezikojnë globin/Ndryshimet klimatike, pasoja të rënda deri në 2030
04/08 22:06
Top Channel/ Nuk është muzika! Çfarë e bëri Rihannën miliardere?
04/08 21:47
Top Channel/ Dua Lipa po i djeg pushimet në jug! Daily Mail, disa shkrime për artisten e Shqipërinë
04/08 21:41
Top News – Kundër dozës së tretë të vaksinës/OBSH-të pezullohet deri në fund të shtatorit
04/08 21:39
Top News-Lojërat Olimpike të Tokios/ Shkon në 322 numri i personave të infetkuar
04/08 21:38