Top Channel/ Rama viziton familjet që janë bërë me shtëpi të re, nuk harron pasionin për pikturën
12/05/2021 12:55

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot disa familje në Kamzë, të cilat kanë hyrë në shtëpitë e reja, pasi mbetën jashtë pas tërmetit të 26 nëntorit. Qytetarët kanë shprehur falënderimet për këdo që ka kontribuuar që ata atë bëhen me shtëpi në kohë rekord. Po ashtu Rama nuk ka harruar edhe pasionin e tij për pikturën, pasi në një prej shtëpive i ka kërkuar djalit që e praktikonte atë, t’i shihte punët e tij. Mirëpo në fillim djali ka hezituar t’i tregojë dhe pas insistimit të kryeministrit sjell dy pikturat e punuara prej tij. Po ashtu Rama nuk ka lënë pa vënë në pah edhe barazinë gjinore në një familje. Vajza e shtëpisë, e cila iu shërbeu, po qëndronte në këmbë, ndërsa të gjithë të tjerët ulur. Rama i ka kërkuar që të ulet në vendin e vëllait të saj, ndërsa ky i fundit të qëndronte në këmbë ose gjente një vend tjetër për t’u ulur. Rama: Po ti pse rri në këmbë. Vajza: Jo se s’ka gjë. Rama: Hajde ulu këtu, pse kështu është skema, kështu të kanë mësuar që duhet të rrish në këmbë e vëllai ulur. Vëllai të rrijë në këmbë e ti ulur. Ti ku je shkon në shkollë? Vajza: Jo, për momentin e kam mbyllur. E kam mbaruar gjimnazin.

Top Channel/ “Shqipëria e sigurt për udhëtim në BE”, sot vendoset për Serbinë e Maqedoninë e Veriut
16/06 01:45
Top News – ‘Je me probleme mendore’/ Trajtimi fyes i qytetares në komisariatin nr.2
16/06 01:41
Top News – BE: Shqipëria, ‘e sigurt’ nga Covid/ Bashkë me Serbinë dhe Maqedoninë v. në ‘safe-list’
15/06 22:56
Top News – Makinat në gjendje të mjerë/ Kolaudimi i penalizon, do hiqen nga qarkullimi
15/06 22:39
Top News – Tregtimi i shpendëve në rrugë/ Ministria e bujqësisë u kërkon bashkive t’i ndalojnë
15/06 22:24
Top News – Tjetër operacion i RENEA-s në Vlorë/ Në shenjestër, lojërat e paligjshme të fatit
15/06 22:22
Top News – Protokoll i posaçëm për turizmin/ Masat rekomandohen për të gjitha sipërmarrjet
15/06 22:21
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione në Shkodër/ Përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 21:59
Top News – Lehtësohen më tej kufizimet/ Lejohen grumbullimet me 50 persona jashtë
15/06 21:42
Top News – Soreca takon Lulzim Bashën/ U diskutua procesi i intergimit të shqipërisë në be
15/06 21:34
Top News – Ngacmoi seksualisht të bijën/ Dënohet me 3 vite e 4 muaj burg Rudolf Merolli
15/06 21:33
Top Channel/ Parcelat e mbjella përfshihen nga flakët, zjarri në afërsi të pallateve në Shëngjin
15/06 21:27
Top News – Vlora qarku i parë pa infektime/ 1 humbje jete, 8 raste të reja në 24 orët e fundit
15/06 21:25
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione Shkodër/ Po përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 20:18
Top News – Cilat janë bashkitë pa kryetarë! Pa marrë vota për drejtim, pritet kushtetuesja
15/06 20:12
Top Channel/ Në shtet paguhesh më shumë! Statistikat e INSTAT, evazioni i dy borderove në privat
15/06 20:02
Top Channel/ Mbetje nga Ishmi bë Patok/ Plastika ka mbuluar të gjithë shtresën e rërës buzë detit
15/06 19:52
Top Channel/ Çapjat, SPAK i akuzon për vrasje, për grup kriminal të organizuar e armëmbajtje pa leje
15/06 19:48
Top News – Kolegji zgjedhor rrëzon PD dhe LSI/ Hapet rruga për çertifikimin e zgjedhjeve
15/06 18:26
Top News – Arrest me burg për ‘Shqiponjat’/ Gjykata e Sarandës vendos për efektivin trafikant
15/06 17:43