Top Channel/ Rama në tur falënderimi/ Takime në Vlorë dhe Selenicë
27/05/2023 12:16

Në vlerësimin e kryeministrit Edi Rama ka ardhur momenti që universitet të fitojnë pavarësinë dhe të mos mbajnë shpresat vetëm tek qeveria. Besoj qe me reformën e arsimit të lartë, me hapat që po hidhen jo pa vështirësi, por sidoqoftë në mënyrë sistematike, po krijohen disa zakone të reja po themi, për ta parë veten universiteti si pjesë e një rruge ku nuk mund të pritet gjithçka që të vijë nga qeveria dhe nga shteti po ku shumëçka duhet të vijë nga organizimi i brendshëm, nga forcat e brendshme, nga ndërverprimi me universitetet e tjera.

Top Channel/ Kukësi sot voton, në garë Albert Halilaj i PS dhe Emri Vata i “Bashkë Fitojmë”
24/09 00:00
Top News – Begaj takohet me Lajçak, vlerëson rolin e BE-së në dialogun Kosovë-Serbi
23/09 21:19
Top News – Zgjedhjet e pjesshme në Kukës, Policia publikon planin e masave
23/09 18:10
Top News – Me bimët prodhojnë kremra/ Rama bisedon me motrat sipërmarrëse
23/09 15:33
Top News – McGonigal, akuzat e lidhura me Shqipërinë/ Bardhi – I shërbeu Ramës për interesa politike
23/09 15:31
Top News – Kryeministri Rama interviston dy sipërmarrëse të reja/ Me bimë prodhojnë…
23/09 14:55
Top News – Akuza për qeverinë/ Vangjeli denoncon koncensionet nga “foltorja”
23/09 14:43
Top Channel/ Zgjedhjet në Kukës, sot heshtje zgjedhore, të dielën gara mes PS dhe “Rithemelimit”
23/09 12:35
Top News – Basha për McGonigal/E vërteta nuk ndalet, sulmi nga Rama-Berisha
23/09 12:05
Top Channel/ Të dielën votohet në Kukës/ Gara mes PS dhe “Foltores”, PD e Bashës: Garë e paracaktuar
22/09 19:41
Top Channel/ Basha bashkon votat me Ramën/ Miratohen ndryshimet në ligjin për “nënshtetësinë”
22/09 12:49
Top News- Begaj takon Sekretarin e OKB/ ‘Shqipëria, faktor stabiliteti në rajon’
21/09 21:41
Top News-Platforma e Bashës për ‘Zgjedhoren’/Lista të hapura heqje imuniteti e President nga populli
21/09 19:21
Top News – Greqia e dënoi për 75 euro, shqiptari mbahet në burg edhe pasi ka shlyer dënimin
21/09 19:10
Top News- Mediu i liron ‘karrigen’ Shehit / Kreu i grupit parlamentar të ‘Aleancës për Ndryshim’
21/09 18:22
Top News – Pretendimet pa baza të Belerit/ Akuzon GJKKO për dy standarde, ligji s’i jep të drejtë
21/09 17:26
Top News – Protestë para Kuvendit / Lëvizja Bashkë kërkon minimumin jetik
21/09 16:54
Top Channel/ Përplasja me ambasadorin rus, Rama “yll” në TikTok: “Shpërthen” platforma e videove!
21/09 15:14
Top Channel/ “Sherri” për kreun e grupit të PD/ Debat edhe në seancën e Kuvendit se kujt i takon
21/09 15:10
Top Channel/ Samiti “Strong Cities”/ Veliaj merr pjesë në takimin që po mbahet në SHBA
21/09 15:05