Top Channel/ Rama: Ksamili, pjesë e planit të punës, do t’i japim një përmasë tjetër
27/05/2023 22:45

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit falënderues në Sarandë, u bëri thirrje krerëve të bashkive që të jenë më shumë në gatishmëri të qytetarëve. Rama: Do të punojmë më shumë akoma kokë ulur, kjo do të jetë gjëja që ne nuk do ta harrojmë asnjë ditë kur të dalim për të shkuar në punë sepse kështu mund t’ua kthejmë njerëzve një pjesë të pritshmërive të tyre, çdo rreth njerëzish që nga familja e vogël deri në një shtet të madh ka më shumë dëshira, më shumë kërkesa, më shumë pritshmëri nga jeta se sa mundësitë që ka familja ka shteti, kjo e çon përpara njerëzimin dhe njerëzit, ka një gjë që unë besoj se ne mund t’ia plotësojmë 100% të gjithëve, që është njerzillëku, të jemi të njerëzishëm me të gjithë, të bëjmë atë që është aq bukur e thënë nga populli ynë, hallin që nuk ma zgjidh, të paktën ma qaj. Bashkitë që janë dera e parë duhet të jenë shumë më të hapura dhe duhet të kenë më shumë gatishmëri për t’i dëgjuar të gjithë me më shumë gatishmëri dhe respekt.

Top Channel/ Rama në Zagreb, pritet me ceremoni zyrtare nga Kryeministri kroat
02/10 14:19
Top Channel/ Rama vizitë në Kroaci, pritet nga homologu Andrej Plenkovic
02/10 12:27
Top News – Sulmi terrorist në Ankara/ Politika shqiptare solidarizohet me Turqinë
01/10 13:14
Top News – PD akuza zëvendësministres së arsimit/ ‘Fitoi miliona lekë pa garë, të dorëhiqet’
30/09 13:21
Top Channel/ Podcasti “Flasim”/ Këtë të shtunë i ftuar balerini dhe koreografi Angjelin Preljocaj
30/09 12:16
Top News – Rrëfehet balerini i famshëm/ Angjelin Preljocaj i tregon Ramës “shkrepëtimën” e parë
30/09 11:40
Top News – Të pathënat e Angjelin Prejlocaj/Balerini i rrëfen Ramës “shkrepëtimën” e parë
30/09 10:39
Top Channel/ Rama në “Berlin Global Dialogue”:Të përshpejtohet integrimi pas ndikimit rus në Ballkan
29/09 15:05
Top Channel/ Shqipëria s’pranoi deklaratën e BE! “Ta dënonte nderimin që Serbia i bëri kriminelëve”
28/09 15:00
Top Channel/ S’pranoi deklaratën e BE, Rama shpjegon qëndrimin e Tiranës për incidentet në Kosovë
28/09 12:26
Top Channel/ “Plane e projekte konkrete”, Rama ndan fotot krah Giorgia Melonit në Itali
28/09 10:21
Top News-Nikolla thërret konferencën e kryetarëve/ Dy kërkesat e opozites për hetim, Bardhi kryetar
27/09 21:04
Top News – Rama i kthen vizitën Melonit / Takimi për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve
27/09 19:59
Top Channel/ Asnjë ankesë në KQZ për Kukësin! Opozita vetëm deklarime publike, por jo nisma ligjore
27/09 15:19
Top Channel/ Shqipëria, kundër qëndrimit të BE! Nuk voton deklaratën, “s’përmendet sulmi terrorist”
27/09 15:14
Top Channel/ Zgjedhjet në Kukës/ Pritet nëse do ketë ankesa apo jo
27/09 12:41
Top News – Ahmetaj kërkoi llogarinë bankare/ GJKKO mban të bllokuara 108 mijë eurot
26/09 17:52
Top News – ‘Këmbëngulja’ e Belerit për lirinë/ Rrëzohet sërish kërkesa në Gjykatën e Lartë
26/09 17:47
Top Channel/ PS feston fitoren në Kukës, fitore më të thellë se në zgjedhjet e 14 Majit
25/09 15:14
Top Channel/ PS feston fitoren në Kukës/ 5 mijë vota diferencë. Rama: Fitorja e Halilaj e thellë
25/09 12:49