Top Channel/ Qëllohet me thikë pas shpine, i riu shqiptar në Romë nuk i mbijeton plagëve
24/07/2021 15:05

Nuk ka mundur t`i mbijetojë dot plagëve të marra 26 vjecari shqiptar Atjon Lopci, i cili u qëllua me thikë pas shpine një ditë më parë në kryeqytetin Italian, Romë. I riu u godit disa herë e i ishte carë një arterie. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, ai ndërroi jetë në spital ku ishte nënshtruar me urgjencë ndërhyrjes kirurgjikale. Nga sa shkruajnë disa media lokale, mosmarrëveshja që u bë shkak për ngjarjen e rëndë në Ostiense, mund të ketë qenë prishja e pazareve të drogës. Autoritetet kanë identifikuar tre persona të dyshuar për vrasjen, dy nga të cilët janë shqiptarë. I goditur në shpinë, e më pas dhe në bark, i riu kishte zvarritej derisa kishte ndeshur në disa kalimtare që thirrën menjëherë ambulancën. Personat te cilet e sulmuan janë shpallur në kërkim për vrasje, por policia ende nuk ka rënë në gjurmët e tyre.

Top Channel/ Posterat elektoralë pushtojnë rrugët e Berlinit e Mynihut
16/09 21:57
Top Channel/ Kolumbia dislokon ushtrinë për vendosjen e rendit në kryeqytet pas sulmeve
16/09 21:56
Top Channel/ Trenat e shpejtësisë së lartë celebrojnë 40-vjetorin në Francë
16/09 21:56
Top News – Harry dhe Meghani ikona… / Mes 100 personave me më shumë ndikim për ‘Time’
16/09 18:23
Top News – ‘Bast’ për makinat pa shofer / Japonia po plaket, por rruga është ‘me gropa’…
16/09 18:22
Top News – Të biesh në dashuri me vrasës… / Danimarka, ligj për marrëdhëniet romantike në burg
16/09 18:22
Top Channel/ “Ringjallen të vdekurit”, CIA: “Al Kaeda, gati për sulme në SHBA dhe Europë”!
16/09 17:49
Top Channel/ “Parkon” avionin në majë të shkëmbit: “Dua që ta shohin turistët”!
16/09 17:23
Top Channel/ OKB në alarm: “Do të vijë më e keqja për klimën, pasoja katastrofike”!
16/09 17:23
Top Channel/ Vrau 4 marinsë, Franca ekzekuton liderin e ISIS me 5 mln USD shpërblim
16/09 15:44
Top News – Më e keqja pritet të vijë… / OKB lëshon paralajmërimin drithërues për klimën
16/09 15:25
Top News – ‘Një thikë pas shpine…’ / Nëndetëset bërthamore të Australisë tërbojnë Francën
16/09 15:24
Top News – ‘Është një nga ne…’ / Vendlindja e Merkelit, streha e paqtë e kancelares
16/09 15:18
Top News – ‘Rombi’ i Merkelit / Si një xhest me duar u bë një ‘markë’
16/09 15:02
Top Channel/ Kurti “aleancë” me Shkupin: 11 marrëveshje, Zaev- “Mbështetje pa rezervë”!
16/09 15:02
Top Channel/ Franca, vaksinim me “dorë të hekurt”: 3.000 mjekë hiqen nga puna!
16/09 15:01
Top Channel/Franca acarohet nga pakti trepalësh anti-Kinës: “Na goditët pas shpine”!
16/09 14:58
Top News – Tërmeti trondit Kinën / Tre të vdekur dhe dhjetëra të plagosur…
16/09 14:54
Top Channel/ Kometa godet Jupiterin, pamjet e rralla regjistrohen krejt rastësisht!
16/09 14:19
Top Channel/ Vijon për të 3-tën ditë zjarri në Elbasan
16/09 13:38