Top Channel/ Pusi misterioz i Ferrit në Jemen, i veshur me histori tmerresh e demonësh
21/06/2021 20:27

I rrethuar me mister e gojëdhana demonësh, Pusi i Barhout në lindje të Jemenit -- i njohur gjithashtu si "Pusi i Ferrit" -- është një mrekulli natyrore pak e kuptuar. Më afër kufirit me Omanin sesa me kryeqytetin jemenit Sanaa 1,300 kilometra larg, gropa gjigande në shkretëtirën e Al-Mahra është 30 metra e gjerë dhe besohet se është 100 deri në 250 metra e thellë. Gojëdhanat vendase thonë se gropa natyrale u krijua si një burg për demonët, një reputacion që është nxitur dhe nga erërat e këqija që dalin nga thellësitë e saj. Zyrtarët në Jemen thonë se nuk e dinë se çfarë ka brenda saj. "Është shumë e thellë, nuk kemi arritur ndonjëherë në fund të saj pasi nuk ka oksigjen dhe as ventilim”, tregon Salah Babhair, drejtor i gjeologjisë e minierave në Mahra”. "Kemi hyrë në pus deri në 50-60 metra thellësi, brenda kishte gjëra të çuditshme, erëra të çuditshme, është një situatë misterioze”.

Top Channel/ Gjykata Kushtetuese miraton pasaportën shëndetësore në Francë, qytetarët protestojnë!
05/08 22:44
Top News-Aprovohet pasaporta shëndetësore/ Protesta masive në Francë, revoltohen qytetarët
05/08 21:41
Top News-1 viktimë nga zjarret në Maqedoni/ ‘Përvëlohet’ vendi, shpallet gjendja e krizës
05/08 21:41
Top News – Tragjedi në familjen Ballack/ Humb jetën ne aksident djali i ish-futbollistit
05/08 17:47
Top News – Vritet barabarisht nëna e 3 fëmijëve/ Trupi i saj u gjet 10 ditë më vonë në një pellg
05/08 17:47
Top News-Mbi 28 milionë cigare të sekuestruara/45 persona përfundojnë në pranga nga policia
05/08 15:34
Top Channel/ Arrestohet ‘shefi i shefave’ i Ndraghetës, në Spanjë
05/08 15:24
Top News-Gjermania e Franca injorojnë OBSH-në/Së shpejti do ta japin dozën e tretë të vaksinës
05/08 14:41
Top News-WhatsApp vjen me risi të reja/Pas shumë muajsh zyrtarizon funksionin ‘view once’
05/08 14:33
Top News – Lamtumirë puthje në faqe/ Franca kundër ‘la bise’, mund të zhduket përgjithnjë nga Covidi
05/08 14:31
Top News – Arrestohet ‘Bosi i bosëve’ / Shefi i ‘Ndrangheta-s ishte strehuar në Madrid
05/08 14:24
Top News – ‘Shpërthen’ liqeni i Como-s/ Dy ditë shi pa u ndalur, uji pushton sheshe e shtëpi
05/08 14:05
Top News-Përmbyset furgoni me emigrantë/11 persona humbin jetën dhe plagosen 13 të tjerë
05/08 13:14
Top News – Po i sigurojnë armë karteleve / Meksika padi kundër kompanive amerikane
05/08 13:12
Top News – Zjarret rrethojnë Evian/ Greqi, shkrumbohen 150 shtëpi, murgjit nuk largohen
05/08 13:11
Top News – Rrezik katastrofe në Turqi/ Zjarri përfshin termocentralin, evakuohet popullata
05/08 13:10
Top News – Përvëlim dhe zjarre në Evropë / Vala më e egër e të nxehtit në dekada të tëra
05/08 13:08
Top News – Kur dasma kthehet në mort / 17 persona vriten nga rrufetë, plagoset dhëndrri
05/08 13:08
Top News – 750 milionë USD armë Tajvanit / Administrata Biden informon kongresin, zemëron Kinën
05/08 13:07
Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05