Top Channel/ PS shpenzoi tre herë më shumë se PD. Deklarimet:PS, 1.44 milionë euro.PD, 390 mijë euro
21/09/2021 19:57

Partia Socialiste ka shpenzuar 173 milionë lekë në fushatë zgjedhore ose mbi 1.44 milione euro. Kjo shumë është trefishi i shpenzimeve të PD-së në vlerën e 47 milionë lekëve ose 390 mije euro dhe i LSI-së në vlerën e 43 milionë lekëve ose 360 mije euro. Këto janë të dhënat nga raportet financiare të depozituara në KQZ nga partitë. Paratë e financimit të partive vijën nga katër burime kryesore. Nga Buxheti i Shtetit, ku sipas ligjit, KQZ ndan paratë sipas kuotave, nga kontributet e kandidatëve, nga kontributet e personave fizikë të cilat mbështesin kauzën e partisë dhe të ardhurat e krijuara nga kuotat që i merren anëtarësisë.

Top News – Vrasja e efektivit në Lezhë / Apeli lë në burg shokët e Aldi Ramës
27/10 12:52
Top Channel/ Grevë në burgun e Peqinit/ Të dënuarit kërkojnë më shumë takime
27/10 12:35
Top Channel/ Shkon në 500 numri i të helmuarve/ Uji me përqindje të lartë amoniaku
27/10 12:31
Top Channel/ Post pandemia, e vështirë/ Mjekët: Sfidë aq sa vetë sëmundja
27/10 12:23
Top Channel/ E mposhti kancerin e gjirit/ E mbijetuara nga Elbasani ka një mesazh për gratë e vajzat
27/10 12:21
Top News – Mbi 500 qytetarë të helmuar në Krujë / Prokuroria-presim ekspertizën mikrobiologjike
27/10 12:21
Top Channel/ Rreziku nga përmbytjet/ Në Dajc i frikësohen me afrimin e dimrit
27/10 12:20
Top Channel/ DSHP furnizon me ujë të ambalazhuar Urgjencën e Krujës
27/10 12:15
Top Channel/ Masakra e Peshkëpisë/ SPAK mbylli hetimet, ish-doganieri kërkon të vazhdojnë
27/10 12:10
Top News – Dënohen me 37 vite burg babë e bir / Autorët e vrasjes së Alket Muhos në memaliaj
27/10 11:46
Top Channel/Lezhë, makina përplas për vdekje këmbësorin. Kalimtari u shtyp nga mjeti i Arsen Idrizit
27/10 00:57
Top Channel/ Shitblerje të paligjshme në internet/ Europol arrestoi 150 persona, u konfiskoi para…
27/10 00:56
Top Channel/ Berisha akuzon Ramën: Argat i Vuçiç, u çmend pas Serbisë, po dëmton Kosovën
26/10 22:24
Top Channel/ Basha paralajmëron ndryshime në PD: Reformë e thellë e statutit dhe programit
26/10 22:23
Top Channel/ Qytetari e konsideron Berishën hero: Misioni juaj nisi në ’60, e dija që do ktheheshit
26/10 22:22
Top Channel/ Berisha demokratëve në Kavajë: Ju më frymëzoni, do i shkoj deri në fund betejës
26/10 22:22
Top Channel/ Sali Berisha konfirmon kandidimin për kryetar të PD-së
26/10 21:57
Top Channel/ Berisha: Gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë për shpifje ndaj Blinken
26/10 21:56
Top Channel/ ‘Do ngujohesh në Surrel’. Berisha: Rama tentoi të më bllokonte rrugën
26/10 21:56
Top News – Aksident fatal, një i vdekur / Shoferi në pranga, ja pse ndodhi
26/10 21:44