Top Channel/ Porti i Durrësit, nis shitja pa ndërtim!Porti shet “ajër”, 110 mijë euro një garsionere
07/12/2022 19:35

Ndërsa gjithçka është ende në letër për projektin e transformimit të Portit të Durrësit, shitja e apartamenteve në këtë zonë rezidenciale nis të enjten. Në faqen zyrtare të Durrës Yacht Marina njoftohet se shitja e tyre do të fillojë zyrtarisht më datë 8 dhjetor. Por ndërkohë në zonën e portit nuk është hedhur asnjë tullë për ndërtimet e reja që po shiten Çmimet specifikohet në të do të fillojnë nga 110 mijë euro për sipërfaqët më të vogla. Apartamentet që do të ofrohen për blerësit në këtë zonë që pritet të transformohet janë me një, dy apo tre dhoma. Burime pranë Durrës Yacht Marina për shitjen e apartamenteve do të merren kryesisht çmimet e shitjes së apartamenteve në kryeqytet dhe variojnë nga 2000 euro për metër 2 deri në 3500 euro. Të parat do ndërtohen dy ndërttesa me apartamente si dhe një hotel që do përfundojnë për dy vite e më pas i gjithë projekti për 5 vjet dhe që përban 13 mijë apartamente.

Top News – Sonila Qato në GJKKO / Ish-drejtorja e ARRSH pyetet për tenderin e Kardhiq-Delvinë
03/02 20:04
Top News – ‘Opozitë mjerane e pa ide’ / Rama u përgjigjet akuzave për ‘McGonigal’
03/02 20:03
Top Channel/ Auto Moto Park Albania/ Konkursi për projektin e pistës moto sportive me standardet FIA
03/02 19:58
Top Channel/ Diabetikët presin fishat falas, të sëmurët mbi 65 vjeç të zhgënjyer: Rimbursim në mars
03/02 19:42
Top News – Balonë spiune mbi SHBA/ Pekini e pranon, por mohon akuzat e Uashingtonit
03/02 19:21
Top News – ‘Spiunoi’ aksionet kundër prerjes së pyjeve në Gramsh, pezullohet polici
03/02 19:10
Top News – A do hapë BE dyert për Ukrainën!/ Liderët europianë në Kiev, mesazhi për Zelenskin
03/02 18:14
Top News- Deputeti përcolli kërcënimin e Kim te Berisha/ Kryedemokrati paralajmëron Ramën
03/02 17:44
Top News – NYT zbulon detaje, McGonigal komunikoi zyrtarisht me Ramën
03/02 17:41
Top News- PD nuk tërhiqet/ Kërkojnë sërish interpelancë me Ramën
03/02 17:40
Top News – Gjyqi për vulën / Hidhet shorti në apel, Alibeaj kërkon përshpejtim
03/02 17:38
Top News – Bordi ul sërish karburantet / Nafta e benzina bien, por rritet gazi
03/02 17:37
Top News – E goditën barbarisht me thikë në lokal/ Plagosja në ish-Bllok, arrestohet autori i dytë
03/02 17:35
Top News – Vuçiç kundër tankeve për Ukrainën/ ‘Ky është gabimi më i madh politik i Perëndimit’
03/02 17:32
Top News – Transportonte vinçin mbi kamion/ Shembi mbikalimin, shoqërohet shoferi
03/02 15:56
Top Channel/ Breshëri dëmtoi bujqësinë! Në Lushnjë, u dëmtuan serat, agrumet dhe ullinjtë
03/02 15:19
Top Channel/ Borë në kryeqytet? Temperaturat ulen ndjeshëm javën e ardhshme
03/02 15:16
Top Channel/ Apeli nis punën, janë ende 25 mijë gjyqe që nuk kanë një datë të përcaktuar
03/02 15:13
Top Channel/ Shkollat e reja në Tiranë, kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet në Vaqarr
03/02 15:11
Top Channel/ Dy aksidente me motor, humbin jetën një 18-vjeçar në Tiranë dhe një 65-vjeçar në Durrës
03/02 15:09