Top Channel/ Polici pengoi vrasjen, ndaloi një person që kërkonte të shtypte me makinë, burrë e grua
19/04/2021 15:39

Polici i Shqiponjave është kthyer në hero duke shpëtuar tri jetë, gjatë një sherri të ndodhur një ditë më parë në zonën e Yzberishtit. 29-vjeçari Shkëlzen Tafa nuk ndodhej në shërbim, por krejt rastësisht, sapo pa se në mes të rrugës, në zonën e Yzberishtit në Tiranë, po rrezikohej jeta e një çifti, burrit dhe gruas së tij shtatzënë, ka nxituar të ndërhyjë duke i nxjerrë armën për ta neutralizuar shoferin e një makine që po tentonte t’i merrte para duke i shtypur me makinë. Është zbuluar se shoferi që tentoi t’i shtypte është Tualant Mekollari, një 39-vjeçar me precedent penal, në fushën e lojërave të fatit dhe lëndëve narkotike, i cili sapo kishte dalë nga burgu. Gjithçka nisi për një parakalim automjetesh që lëvizinin pranë njëri-tjetrit në rrugën “Besim Alla” ditën e dielë. Ndërsa Mekollari ndodhej në makinë bashkë me një grua, ende e paidentifikuar, sapo ka ndodhur parakalimi ka dalë duke qëlluar me grushte e duke kërcënuar shoferin në makinën tjetër, Glodmir Malaj. Të dy shoferët, që nuk njiheshin me njëri-tjetrin janë përfshirë në përleshje fizike. Pasi asgjë nuk po sqarohej mes tyre, Mekollari ka dëmtuar më pas vetëm makinën e çiftit, duke e goditur në pjesën e përparme.

Top News – Fabrika me 1 milion paund drogë/ Si u zbuluan dy shqiptarët dhe vietnamezi
18/05 11:08
Top News – Vrasësi shqiptar që kërkon Italia/ Kapet nga agjentët e Interpol, do ekstradohet
18/05 11:07
Top News – Si janë ndarë organizatat kriminale/ Por, kush ka përfituar më shjumë prej tyre
18/05 11:02
Top Channel/ Aksident i rëndë në Malësi të Madhe/ Përplasen tre makina, dy të vdekur
18/05 10:59
Top News – Mafiozi turk që fshihet në Tiranë/ Policia del blof, habiten agjentët nga Turqia
18/05 10:57
Top News – Atentati, seriali që nuk do reshtë/ Zbulohet vrasësi, kush e ekzekutoi të riun
18/05 10:48
Top News – Verifikohen materialet zgjedhore/ Në 4 Kuti të QV të Beratit, konstatohen probleme
17/05 23:02
Top News – SPAK pritet të rinisë hetimin/ Të dhëna të reja për vrasjen e Artan Santos
17/05 23:01
Top Channel/ 400 kg kokainë në Kosovë, përfaqësuesi i autoriteteve italiane: Me rëndësi ka qenë…
17/05 22:34
Top News – Sekuestrimi i 400 kg kokainë/ Autoritetet e Kosovës dhe kreu i SPAK deklaratë
17/05 22:31
Top News – 400 kg e kokainës së sekuestruar në Kosovë/ Mbërritën në Lipjan me një kamion nga Durrësi
17/05 21:27
Top Channel/ 400 kg kokainë/Prokuroria e Kosovës: Droga, me vlerë 20 mln euro, u arrestuan 7 persona
17/05 21:23
Top Channel/Kapja e 400 kg kokainë në kamion, kryeprokurori Kraja mesazh grupeve kriminale
17/05 21:22
Top News – Covid 19 vijon të marrë jetë/ 3 viktima dhe 17 raste të reja në 24 orë
17/05 20:06
Top Channel/ Big Brother Vip vjen në Top Channel/ Së shpejti nisin audicionet për banorët e shtëpisë
17/05 20:00
Top Channel/”Shqiptarët janë homofobikë”/ Studimi: Anëtarët e komunitetit LGBTI janë të diskriminuar
17/05 19:57
Top Channel/ Covid shpejton plakjen/ Të sëmurët pas shërimit shfaqin probleme serioze në lëkurë
17/05 19:53
Top Channel/ Zgjedhjet e reja në PD/ Mblidhet komisioni që do organizojë procesin e 13 qershorit
17/05 19:53
Top Channel/ Rinis hetimi për Artan Santon, Prokuroria e kalon në SPAK: Dyshohet se u eliminua nga…
17/05 19:47
Top Channel/Kapen 400kg kokainë në Kosovë/Droga mes bananeve zbarkoi në Durrës,u ndoq deri në Lipjan
17/05 19:42