Top Channel/ Pas abortit, ndërron jetë 34 vjeçarja, Elbasan prokuroria nis hetimet për dy mjekë
31/01/2023 22:35

Një 34 vjeçare, nënë e dy fëmijëve ka gjetur vdekjen pasi kreu një abort në Spitalin e Elbasanit. Etleva Çullhaj paraditen e së hënës është paraqitur në Maternitetin e Elbasanit për të kryer një abort dhe më pas është larguar për në banesën e saj. Pas komplikimeve të gjendjes shëndetësore 34 vjecarja ka kërkuar ndihmën e ambulancës të cilat e kanë transportuar sërish në spital, por me gjithë ndihmën mjekësore Etleva Çullhaj ka humbur jetën. Prokuroria e Elbasanit është njoftuar nga spitali për ngjarjen dhe ka nisur hetimet ndaj dy mjekëve, mjekut gjinekolog dhe atij anestezist me akuzën e “neglizhencës në dhënien ne ndihmës mjekësore”. 34 vjeçarja nga fshati Baldushk i Tiranës, jetonte me qira me dy fëmijët në Elbasan. Ajo nuk kishte familjarë në Elbasan pasi bashkëshorti vuan dënimin në Greqi për vrasje. Burime nga spitali i Elbasanit bëjnë me dije për Top Channel se 34 vjeçarja kishte abortuar edhe herë tjetër ndërsa shtazënia aktuale ishte rreth 12 javë, një periudhë jo e përshtatshme dhe e rrezikshme për kryerjen e abortit. Por burimet thonë gjithashtu se fetusi nuk kishte shenja jete ndaj dhe kryerja e ndërhyrjen ishte e nevojshme. Ekspertiza mjeko ligjore pritet të hedhë dritë mbi shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Top Channel/ Ëndrra pas karrocës me rrota!Endi Duhanxhiu me pasionin për internetin dhe televizionin
25/03 20:00
Top Channel/ I riu që ktheu motrat në narkomane, në kërkim 40-vjeçari! I lidhur me të dyja
25/03 19:59
Top Channel/ “Stop”, tabela nuk respektohet! Pikat e “vdekjes” në Tiranë. Policia: Po i monitorojmë
25/03 19:56
Top Channel/ Aksident në Lezhë/ Motori humb kontrollin, lëndohet drejtuesi
25/03 19:47
Top Channel/ Kandidatët e PS për bashkitë/ Mblidhet kryesia socialiste për emrat që do garojnë
25/03 19:42
Top Channel/ Alibeaj, mbledhje maratonë/ Shumë debate për kandidatët dhe pjesëmarrjen në zgjedhje
25/03 19:40
Top News – Ish-polici i burgjeve kërkon lirinë/ U arrestua pas rrëfimit të vëllezërve Beqiraj
25/03 17:34
Top Channel/ Skandalet e shumta të ish Zonjës së Parë: Mediat e huaja “përndjekin” Kryemadhin!
25/03 15:38
Top Channel/Kamionët po u dëmtojnë lagjen/Protestë në Mamurras kundër kalimit të mjeteve të rënda
25/03 15:35
Top News – U kap me 80 doza kokainë/ Prangoset shpërndarësi i Bllokut
25/03 14:53
Top Channel/Banorët e ish-Divizionit në Shkodër protestojnë për legalizimet: Do bojkotojmë zgjedhjet
25/03 14:50
Top Channel/ Abuzon të miturin/ Arrestohet në Pogradec 36-vjeçari
25/03 14:48
Top News – Plagosi ish të fejuarën në hotel/ Policia arreston babain e të shpallurit në kërkim
25/03 14:48
Top News – Gafat e SPAK me Inceneratorin e Fierit/ Lirohet Robert Shabani, u arrestua gabimisht
25/03 14:26
Top Channel/ Inaugurohet memoriali në përkujtim të masakrës serbe në Lushnjë
25/03 13:44
Top News – Merr flakë qendra tregtare!/Peja mblulohet nga tymi, 8 të lënduar
25/03 13:02
Top News – Grabitësit përplasen me policinë/ Lushnje, shpallen në kërkim 3 persona
25/03 13:00
Top Channel/ Kamionët po u dëmtojnë lagjen/ Protestë në Mamurras kundër kalimit të mjeteve të rënda
25/03 12:40
Top Channel/ Qytetarët nuk stepen nga moti i vranët në Durrës, shijojnë fundjavën buzë detit
25/03 12:02
Top News – Turistët mbetën në det/ Defekt në anije, policia e Vlorës shpëton të huajt
25/03 11:39