Top Channel/Paratë e fundit të një studenti; gruaja gjen portofolin, e dorëzon në polici!
10/10/2021 11:53

Një 53 vjecare nga Ferizaj gjeti një kuletë me dokumente e para brenda, e pa u menduar aspak e dorëzoi menjëherë në polici. Verifikimet treguan se portofoli i përkiste një student 25 vjecar, i cili dhe u identifikua. Ka qenë një gëzim i madh për të fakti që mund t`i marrë mbrapsht dokumentet dhe paratë aq të nevojshme. Policia njoftoi se në kuletë kishte pasur 91 euro e 50 cent, të dorëzuara të paprekura. 53 vjecarja ka marrë jo vetëm falenderimet e studentit, por edhe ato të vetë Drejtorisë Rajonale të POlicisë në Ferizaj, e cila e lavdëroi gruan për gjestin e saj human dhe shembull, sic thuhet në deklaratën e lëshuar me këtë rast.

Top Channel/ Normalizohet situata në veri të Kosovës, forcat policore vijojnë praninë në zonë
28/05 11:35
Top News – Qetësi në veri të Kosovës… / Policia konfirmon: Asnjë incident gjatë natës
28/05 11:29
Top Channel/ Kritika të forta Kosovës! I dërguari i Gjermanisë: Veprimet në veri janë budallallëk
27/05 19:19
Top News-Richard Grenell kritikon ashpër Kurtin/ ‘Shkatërroi lidhjen me SHBA, na duhet Hashim Thaçi’
27/05 19:01
Top News – ‘Kurti të detyrohet që të tërhiqet’ / Vuçiç i pakënaqur me kritikat e Perëndimit
27/05 17:13
Top Channel/ Kritika të forta Kosovës/ I dërguari i Gjermanisë: Veprimet në veri janë budallallëk
27/05 15:33
Top Channel/ Largohet një kamion-barrikadë në Zveçan, situata është qetë, por nën tension
27/05 14:44
Top Channel/ Një ditë pas përplasjeve/ Situatë e qetë në veri, policia ruan ndërtesat komunale
27/05 14:43
Top Channel/ Videoja ekskluzive: Si ofendojnë serbët shoferët shqiptarë, reagimi!
27/05 14:15
Top Channel/ Ministri serb kërcënon Kosovën: “Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin”!
27/05 13:18
Top Channel/ Kurti refuzoi ndërkombëtarët/ Përgjigjia pas kërkesave për të mos vijuar më tej
27/05 12:56
Top Channel/ Përplasje në veri të Kosovës/ Serbët kundërshtojnë kryetarët e rinj, ndërhyn policia
27/05 12:55
Top News – KFOR është në gatishmëri/ Por, NATO kërkon zgjidhje me dialog në Veri
27/05 12:24
Top News – Kurti i përgjigjet SHBA e BE / ‘Mirëkuptoj shqetësimet, por në veri po zbatojmë ligjin’
27/05 10:42
Top News-Kurti e Osmani u përgjigjen ndërkombëtarëve/‘Po zbatohet Kushtetuta’ opozita kritika Kurtit
26/05 22:52
Top News- Ndërkombëtarët kryqëzojnë Kurtin/ ‘Ndalo masat e dhunshme, fokusohu tek dialogu’
26/05 22:41
Top Channel/ Tensione në veri të Kosovës, përplasje mes serbëve dhe policisë,reagojnë ndërkombëtarët
26/05 22:23
Top Channel/ Të shtëna me armë dhe përplasje! Policë të lënduar nga incidentet në veri të Kosovës
26/05 22:14
Top Channel/ KFOR shton prezencën në veri të Kosovës, forca të shumta drejt Laposaviçit
26/05 19:01
Top Channel/ Të shtëna me armë dhe përplasje! Policë të lënduar nga incidentet në veri të Kosovës
26/05 18:55