Top Channel/ Pak centimetra larg vdekjes: duke fjetur- i bie meteori në jastëk pranë kokës!
11/10/2021 17:37

Një grua kanadeze e shmangu vdekjen për fije, pasi një meteor shkatërroi catinë e banesës së saj dhe i ra në jastëk në kokën që po flinte gjumë. Shumë njerëz kishin dalë të shihnin fenomenin qiellor pran liqenit Louise në Kanada, por Ruth Hamilton ishte në shtëpi në gjumë të thellë, kur u zgjua e tmerruar nga një zhurmë e fortë dhe vuri re një re pluhuri në dhomë. ““U ngrita, ndeza dritën dhe s’po kuptoja asgjë se çfarë kishte ndodhur. Papritur, pashë një gur të zi në jastëkun tim. Mora në telefon policinë dhe ata erdhën menjëherë”, tha Ruth. Fillimisht ishte menduar se mos guri qe pasojë e njërit prej shpërthimeve që një kompanie vendase po kryente në një kanion aty pranë. Më vonë, u konfirmua se bëhej fjalë për një metetor. Hamilton shpëtoi pa asnjë lëndim, ndërsa tha se do t`ua ruajë nipërve dhe mbesave objektin qiellor.

Top Channel/ 14 viktima nga zjarret. Shkrumbohen mijëra hektar me pyje në Kazakistan
10/06 21:23
Top News – E konfirmon Zelensky/ Kievi ka filluar kundërsulmin ndaj ushtrisë ruse
10/06 19:21
Top Channel/ Kryeministri kanadez viziton Kievin, fajëson Rusinë për digën e hidrocentralit
10/06 19:12
Top channel/ Rezultatet e provimeve te maturës. Anglishtja, 96% morën nota kaluese
10/06 18:52
Top News – Tri synimet e Ukrainës!/ Çfarë kërkon Kievi përmes kundërsulmeve
10/06 17:05
Top News – Scholz telefonon Putin mes luftimeve/ Çfarë do i kërkojë kancelari gjerman Rusisë
10/06 15:49
Top Channel/ Greqia drejt zgjedhjeve! Dy kundërshtarët përplasen për pagat, papunësinë, inflacionin
10/06 15:27
Top Channel/ Forcat italiane shpëtojnë anijen turke nga piratët, momente dramatike në det!
10/06 15:02
Top Channel/ Vucicit “po i lëkunden këmbët? Protestat në Serbi, NYT: “Asnjëherë kaq i humbur!
10/06 14:56
Top Channel/ BE për Asociacionin: “ Çdo ndihmesë është e mirëpritur! Reagon Vucic!
10/06 14:05
Top News – Trudeau nis vizitën sekrete në Ukrainë, takim me presidentin Zelensky
10/06 14:04
Top News – Anija turke sulmohet në Napoli/ Forcat italiane marrin kontrollin pas rrëmbimit
10/06 13:21
Top Channel/ Gjenerali amerikan: Po afron “stuhia” në veri të Kosoves, jemi të shqetësuar!
10/06 12:46
Top Channel/ 4 fëmijët gjenden gjallë 40 ditë pas rënies së avionit: “Një mrekulli”!
10/06 12:45
Top News – Shpërthim në një fabrikë raketash në Ankara, humbin jetën 5 persona
10/06 12:30
Top Channel/ 5 të vdekur në Turqi, shpërthim në një fabrikë municionesh!
10/06 12:23
Top News – Ukraina përditëson bilancin, sa trupa ka humbur Rusia në luftë
10/06 12:17
Top Channel/ Alarm për bomba në Malin e Zi, frikë mes heshtjes parazgjedhore!
10/06 11:58
Top Channel/ Trump, akuza të reja: “Vodhi” sekrete bërthamore, i mbante në banjë!
10/06 11:57
Top News – U zhdukën pas rrëzimit të avionit/ 4 fëmijët gjenden në mes të xhunglës
10/06 11:03