Top Channel/ “Nuk ka më infektime”, Ministria e bujqësisë tregon se nuk ka gjetur vatra të reja
26/03/2022 15:35

Ndërsa vijon ende eliminimi i pulave të ngordhura, zv. Ministrja e Bujqësisë Ermira Gjeci thotë se nuk janë raportuar raste të reja me gripin e shpendëve si dhe siguron se nuk ka asnjë rrezik për konsumimin e mishit dhe vezëve. Ndërsa vijon ende eleminimi i pulave të ngordhura, zv. Ministrja e Bujqësisë Ermira Gjeci thotë se nuk janë raportuar raste të reja me gripin e shpendëve si dhe siguron se nuk ka asnjë rrezik për konsumimin e mishit dhe vezëve. “Për situatën e gripit të shpendëve nuk kemi pasur asnjë rast të ri pozitiv. Po ashtu nuk kemi pasur denoncime. Në të gjithë territorin, vijon procesi i eliminimit dhe groposjes së shpendëve të ngordhur duke zbatuar rregullat e mirëqenies së kafshëve.. Jemi në monitorim të vazhdueshëm në të gjithë territorin. Ushqimet në tregun tonë janë të sigurta për konsumatorin, nuk ka asnjë rrezik nga konsumi i mishit dhe i vezëve”, tha Ermira Gjeci, zv. Ministre e Bujqësisë.

Top Channel/ Përfshihet nga flakët automjeti në “mes” të Vlorës, shkaktohen radhë trafiku në qytet
03/07 21:36
Top Channel/ Pushuesit po kthehen, qindra mjete të bllokuara në trafik në Vlorë
03/07 20:41
Top Channel/ Trafiku i fundjavës në Durrës, qyteti “pushtohet” nga turistët
03/07 20:37
Top Channel/ Trafik i rënduar drejt Tiranës, rrugët e kthimit nga plazhi të tejmbushura
03/07 20:31
Top Channel/ E droguara humb fëmijën, gjyshi kërkon të rrisë mbesën! Nëna humb kujdestarinë
03/07 20:18
Top Channel/ Covid dëmtoi edhe zemrën! Së shpejti në Shqipëri ilaçi që ndihmon pacientët
03/07 19:59
Top Channel/ Vetëm katër 10 në gjuhën shqipe! Ish mësuesja: Brezi i sotëm nuk lexon libra
03/07 19:51
Top Channel/ Vera sjell aksidentet! Në një javë 6 viktima, shkaku kryesor shpejtësia dhe alkooli
03/07 19:43
Top News-Filluan gjobat në aksin Kardhiq-Delvinë!/Policia ‘nuk fal’, hiqen 8 leje drejtimi në 24 orë
03/07 18:43
Top Channel/ Mbanin armë zjarri pa leje, në pranga dy të rinj në Tiranë! Ndiqet penalisht një tjetër
03/07 18:34
Top Channel/Nis monitorimi me mjete inteligjente në aksin Kardhiq-Delvinë,pezullohen 8 leje drejtimi
03/07 17:58
Top News-Një tjetër viktimë nga koronavirusi/Mbi 500 raste të reja në vend, 23 pacientë në spital
03/07 17:50
Top News-Kosovë-Shqipëri, pa kufi!/Kalimi pa asnjë kontroll, do të vijojë gjithë vitin
03/07 17:49
Top Channel/ Mbaron fundjava në plazh, shkaktohet trafik kilometrik në Radhimë! Ja shkaku
03/07 17:37
Top News-Eksplozivi ndaj drejtoreshës në Shkodër/Dy pistat e hetimit, në lojë edhe biznesi i ilaçeve
03/07 17:01
Top News-Fermerët në mëshirë të fatit!/ Karkacelat dëmtojnë 45 përqind të të mbjellave
03/07 17:00
Top Channel/ Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Torovicë, priten forcat e ushtrisë
03/07 15:55
Top News-Shqipëria ‘përvëlohet’, Tirana e shkretë/Temperaturat 40 gradë, të gjithë në det ose shtëpi
03/07 14:11
Top Channel/ Makina përfshihet nga flakët në Vlorë
03/07 13:51
Java në Top News / Zhvillimet kryesore nga vendi, rajoni, bota dhe sporti
03/07 13:49