Top Channel/ “Nuk është vetëm mandati i Olta Xhaçkës…”, Basha: Se ku qëndrojnë ata është e qartë
18/04/2024 11:42

Kreu i PD, Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj deputetëve të Rithemelimit se janë të kapur nga qeveria. “Kalojnë vendime të rëndësishme pa opozitë dhe bëhen bashkë për një amnisti që amniston të korruptuarit dhe jo protestuesit që u ngitën kundër të korruptuarve, nga njëra anë duan t’i imponohen PD, të përkushtimit tonë në raport me drejtësinë, Rama përdor pazarzhinjtë për t’i bërë nder atyre dhe merr nderin në kthim që është qëndrimi i rakorduar i Olta Xhaçkës, si do ta çojë në Kushtetuese, kushtetuesja u shpreh, ta bllokojnë këtë revolucionarët, bubat e Lindita Nikollës. Me vendimin për Olta Xhaçkën jemi në krizë kushtetuese, çohet PS dhe këta bëjnë asgjë, e kanë ngrënë lugën e çorbës së prishur, janë ngritur pesë muaj me radhë, që po mbronin interesat e shqiptarëve. Tani bëjnë si i bukuri shejtan, janë të kapur...”, tha Basha.

Top News/ I forti Niklës mes hasmëve, pas ish deputetit e kërkon për ta vrarë edhe….
20/05 23:25
Top News/ Ndryshonte zonat e kontrolleve, ja roli i kryepolicit të Lezhës në kultivimin e kanabisit
20/05 21:53
Top News/ Kryepolici i Lezhës në shërbim të kriminelëve, koordinonte parcelat me kanabis
20/05 21:52
Top Channel/ “Dumani sekuestron pasuritë e Malltezit”, Berisha: Pse nuk i prek drejtorët e Veliajt
20/05 21:40
Top News/ Nisin dëgjesat publike për lumin Vjosa. Rama: Dyfish zonë e mbrojtur si pjesë e parkut
20/05 20:08
Top Channel/ Martesa e dy vajzave në Tiranë/ Njëra prej tyre: E drejta jonë, do e ndjekim ligjërisht
20/05 19:57
Top Channel/ Zgjedhjet në universitete/ Shumica e kandidatëve janë në garë të pa sfiduar nga rivalë
20/05 19:51
Top Channel/ Sfidat e bizneseve në BE/ “Straife”, konferencë për përfitimet nga procesi i Integrimit
20/05 19:50
Top Channel/ Dosja “Non-Grata”/ Britanikët: Berisha, lidhje me grupe të krimit të organizuar
20/05 19:41
Top News/ Përjashtohen policët që i shërbenin krimit/ Rrumbullaku-S’ka vend për shkelësit e ligjit
20/05 19:28
Top News/ Rrëmbim në mes të Tiranës, i riu mbahet peng disa orë nga menaxheri
20/05 19:23
Top Channel/ Operacioni i SPAK, reagon Berisha, sulmon SPAK: Bosët e krimit u njoftuan para aksionit
20/05 19:18
Top Channel/ “Me kë është k*rva, t’i nis 2 çuna?”, Martinaj i përgjigjet Ndokës pasi lokalizon…
20/05 18:38
Top Channel/ “Legeni Rraja që kam në burg”, bisedat mes Shullazit e informatorit për vrasjen e Bamit
20/05 18:32
Top Channel/ 100-600 mijë euro, si bënte pazare Ndoka me Martinajn për të vrarë kundërshtarin
20/05 18:30
Top News/ Megaoperacioni i SPAK/ GJKKO lë në burg Shullazin dhe 4 anëtarë bande
20/05 17:24
Top News/ Opozita në shesh/ Bllokohen disa rrugë, devijohet trafiku
20/05 17:23
Top Channel/ “Koha për hapa të vështirë”, diplomati amerikan: Vettingu i domosdoshëm, kujdes…
20/05 15:54
Top News/ Shullazi, informator nga qelia/ Njoftonte Arben Ndokën për lëvizjet e Durim Bamit
20/05 15:51
Top Channel/ “Mes jush jetoj”, botohet përmbledhja me poezi të Jorgo Papingjit
20/05 15:48