Top Channel/ Nikos Dendias pi me fund një gotë me raki Përmeti,uron popullin shqiptar për pavarësinë
29/11/2021 23:06

Me një gotë raki përmeti me fund dhe urimet më të përzemërta të popullit grek për atë shqiptar, ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias përshëndeti me rastin e festës së pavarësisë dhe atë të çlirimit Shqipërinë fqinje. Në vazhdim kremtimet e festave të Nëntorit për emigrantët shqiptarë në Athinë kulmuan mbrëmjes e së hënës me një koncert më këngë shqip të këngëtares së famshme greke Gliqeria, e cila ngriti peshë entuziazmin e emigrantëve shqiptarë dhe dhjetëra diplomatëve të huaj të pranishëm në teatrin e operas në Athinë. Në fjalën e saj ambasadorja shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga vlerësoi nivelin e lartë të bashkëpunimit mes dy vendeve fqinje siç janë Greqia dhe Shqipëria, por vlerësoi njëkohëshit dhe urat lidhëse mes dy vendeve tona,siç janë minoriteti grek në Shqipëri dhe emigrantët shqiptarë në Greqi.

Top Channel/ Po vjen mot siberian, dëborë akull dhe temperatura deri në -17 gradë
22/01 02:54
Top News-Viktima e parë e motit ekstrem/Elbasan, i moshuari rrëshqet në rrugë dhe humb jetën
21/01 23:00
Top News-Urdhër i papritur nga ujësjellësi i Tiranës/Mbushni ujë për disa ditë, ja shkaku i papritur
21/01 21:59
Top Channel/ Analiza vjetore e Policisë Lezhë, pjesë edhe Drejtori i Përgjithshëm Gledis Nano
21/01 20:44
Top News-Alarm nga covid dhe gripi stinor/Mbingarkesë në spitale, 13 pacientë janë rëndë
21/01 20:06
Top Channel/ Zgjedhjet në SPAK, paditen në gjykatë/ Prokurorja Sonila Muhametaj
21/01 19:54
Top Channel/ Përdhunonte prej 4 vitesh adoleshenten shqiptare, arrestohet prifti në Greqi
21/01 19:48
Top Channel/ Nxënësit, 5 ditë pushime/ Por kopshtet dhe çerdhet e Tiranës do të qëndrojnë të hapura
21/01 19:45
Top Channel/ Dëborë dhe akull në Juglindje/ Vështirësi në rrugët Elbasan-Korçë dhe rruga drejt Kolonjës
21/01 19:44
Top Channel/ Shkodër, vetëm reshje shiu/ Në zonat e thella temperaturat kanë rënë ndjeshëm
21/01 19:42
Top Channel/ Kukës, s’ka bllokim të rrugëve/ Temperaturat janë duke u ulur. Të hënën dita më e acartë
21/01 19:39
Top Channel/ Po vjen mot siberian/ Dëborë, akull dhe temperatura deri në minus 17 gradë
21/01 19:36
Top Channel/ Komisioni i Rithemelimit në Korçë hyn në seli, çelësin ia marrin pronarit të ndërtesës
21/01 19:14
Top Channel/ Situatë e jashtëzakonshme/ Ministrja thirrje: Të mos shpërdorohet energjia elektrike
21/01 19:11
Top Channel/ Ngrica në rrugë, reshje bore dhe erë e fortë në Bulqizë
21/01 18:19
Top Channel/ Dëbora frymëzon presidentin, i këndon Korçës në mes të stuhisë
21/01 18:10
Top News-Trafiku i arabëve, dalin përgjimet/‘Erdhën krushqit…sa lekë duhen paguar’
21/01 18:06
Top Channel/ Reshjet e borës në Bulqizë, të shoqëruara me erë të fortë, krijohen ngrica në rrugë
21/01 17:53
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Bulqizë, por rrugët janë të hapura
21/01 17:51
Top Channel/ I ftohti polar prek vendin, reshje të dendura bore në Bulqizë
21/01 17:51