Top Channel/ Nëna padit djemtë për pronën! Pezullohen 7 zyrtarë të Kadastrës
29/06/2022 19:39

Me kerkese te prokurorise se Tiranes gjykata pezullloi nga detyra shtate zyrtare te kadastrws mbasi dyshohen se shperdoruan detyren duke tjetersuar nje prone ne kryqytet dhe me pas e legalizuan si hotel. prokuroret e kryeqytetit u vune ne levizje nga kallzimi i nje shtetaseje e cila denoncoi dy djemte e saj , qe duhet ti paguanin te mosbhuares nje pension muijor prej 500 euro mbas transaksioneve te pasurise se paluiajtshme ku u perfshi si aksioner edhe nje shtetas i trete. Per dy vellzerit Elvis dhe Endri Turtulli qe jo vetem mashtruan te emen por edhe tejetrsuan destinacionin e prones duke fshire emrin e te moshuares nga bashkepronesia, gjykata vendosi masen e detyrimit me paraqitje. Sipas kerkimeve te prokurorise se Tiranes nga administrimi i nje serie shkresash rezulton se per objektin ne fjale palet ishin pajisur me certifikate pronesie prej 1995 , nen emrin e kryefamiljarit beqir Turtulli ne kete rast ish bashkeshort me denoncuesen. por dy djemte deklarojne se objekti u ndertua gjate 1998 kur te dy ishin adoleshente dhe se u regjistrua sipas ligjeve te asaj kohe. Pikerisht me vetem ketoe deklarim dhe pa kryer verifikimet ne terren, shtate zyrtaret leshuan nje cerritikate te dyte pronesie e cila mban daten e 5 tetorit 2015 . ne kete shkrese te elshuar nga zyrtaret njihen si pronare vetem dy vlerrezerit, kurse e moshuara e cila ishte divorcuar vite me pare nga babai i tyre u perjashtua nga e drejta e prones me akte te falsifikuara

Top Channel/ Lindjet kalojnë vdekjet/ Por në pranverë lindën 14.8 për qind më pak fëmijë se vjet
11/08 19:57
Top Channel/ Rezolutë për SPAK! Kuvendi kërkon të tregojë dhëmbët edhe me zyrtarët e korruptuar
11/08 19:56
Top News – Zhdukja e Martinajt, skenar apo e vërtetë!/ Policia e nis me përgjimin e telefonatave
11/08 17:13
Top News- Riviera shqiptare në median turke…!/Nga Vlora në Radhimë, Dhërmi e deri në Sarandë
11/08 17:03
Top News – Pas anijes me grurë që erdhi nga Ukraina/ Reagon Braçe-bujqve tonë u ka mbetur pa shitur!
11/08 16:59
Top News – Bordi ndryshon çmimet e karburanteve/ Një litër naftë, 5 lekë më shumë se më parë
11/08 15:50
Top News – Marrëveshja e fshehtë Meta-Berisha!/ Dy personazhet, gati në betejën kundër Ramës
11/08 15:47
Top Channel/ Infarktet, 7 raste në ditë. QSUT, mjekët e zemrës: Kujdes me dehidratimin
11/08 15:14
Top Channel/ Një çerdhe e kopsht i ri. Ndërtesa e re do presë 220 fëmijë në shtator
11/08 15:11
Top News-Ilir Meta kandidat për kryebashkiak!/ ‘Referendum, qeveri teknike, zgjedhje të parakohshme’
11/08 15:05
Top Channel/ Gjendet i mbytur 14-vjecari, po peshkonte në lumin në Seman për të ndihmuar familjen
11/08 15:02
Top News – Breshkat, një xhiro në breg të detit/Shumë pushues kureshtarë për ‘Caretta- Caretta’
11/08 14:56
Top Channel/ Zjarre masive në Gramsh, përmasat e flakëve në rritje
11/08 14:46
Top Channel/Divjakë, aksident i rëndë. Makina përplaset me kamionçinën, në gjendje të rëndë shoferja
11/08 14:31
Top Channel/ Makina e bërë copë copë, aksident i rëndë në aksin rrugor Fier-Patos
11/08 13:50
Top News – Peticioni për shkarkimin e 2 ministrave/Nisma ‘Drejtësi për Jonadën’ zbret në Durrës
11/08 13:44
Top News-657 vendime me dhe pa firmën e Edi Ramës/ Mbledhjet e qeverisë, çfarë ka ndodhur në 11 muaj
11/08 13:05
Top News – Zjarret, lutja e radhës nga emergjencat/‘Kujdes, denonconi çdo zjarrvënës në vend’
11/08 12:41
Top Channel/ Gjendet i mbytur 14-vjeçari, po peshkonte në lumin në Seman
11/08 12:17
Top Channel/ Shfaqet në Durrës breshka e rrallë, ngrohja globale shton numrin e tyre në ujërat tonë
11/08 11:57