Top Channel/ NATO përgatitet për përplasje frontale, shtohen trupat në lindje!
21/01/2022 18:08

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg theksoi unitetin e aleancës së mbrojtjes përballë agresionit të mundshëm rus kundër Ukrainës.“Të gjithë aleatët e NATO-s e kanë bërë të qartë disa herë se do të reagojmë nëse Rusia kryen veprime agresive kundër Ukrainës edhe një herë”, tha Stoltenberg në një deklaratë të transmetuar nga CNN.“Ne jemi të gatshëm të vendosim sanksione dhe, natyrisht, po mendojmë për rritjen e numrit të trupave të NATO-s të dislokuara në pjesën lindore të aleancës. Në të njëjtën kohë, ne e ftuam Rusinë në një seri takimesh për t’u ulur dhe për t’u përpjekur të gjejmë një zgjidhje politike”, shtoi ai.“Gjithashtu, Shtetet e Bashkuara po udhëheqin përpjekjet për të koordinuar të gjithë aleatët e NATO-s në përgjigjen tonë ndaj veprimeve agresive të Rusisë kundër Ukrainës”, tha ai. Presidenti amerikan Joe Biden tdeklaroi një ditë më parë se ia kishte bërë “absolutisht të qartë” presidentit rus, Vladimir Putin se “Nëse ndonjë njësi ruse kalon kufirin ukrainas, llogaritet si një pushtim”. Rusia tashmë ka dërguar mbi 100 mijë trupa në kufirin me shtetin e Ukrainës.

Top Channel/ Çlirohet nga cekësira trageti i bllokuar me 800 pasagjerë në Indonezi
19/05 23:14
Top Channel/ Presidenti i Nikaraguas refuzon Samitin e Amerikave të mbajtur nga SHBA
19/05 23:13
Top Channel/ Distiluesit kërkojnë të shpëtojnë fshatin e izoluar zvicerjan duke prodhuar xhin
19/05 23:12
Top Channel/ Disa rezidentë dalin në rrugët e Shangait pas zbutjes së izolimit brutal
19/05 23:11
Top Channel/ Macron: Konflikti në Ukrainë mund të përfshijë dhe Moldavinë
19/05 22:25
Top Channel/ Krichbaum: Nuk do të bashkëpunojmë me PD-në nëse i kthehet të djeshmes
19/05 22:20
Top News-Fituan shumën rekord në lotari / Çifti britanik bëhet më i pasur se adele në një ditë
19/05 22:14
Top News-Lufta ‘ringjalli’ NATO-n / Agresioni i Putin solli të kundërtën e asaj që mendonte
19/05 19:14
Top Channel/ Biden përmend Kosovën, ndërsa mbështet anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO
19/05 18:55
Top News – Ushtari rus i kërkon falje Ukrainës / I pari që gjykohet në Ukrainë për krime lufte
19/05 18:15
Top Channel/ ‘Kërkoj falje’, ushtari rus pendohet për vrasjet në Ukrainë në gjyq
19/05 18:05
Top Channel/ PE votim historik për Shqipërinë: Këshilli i Europës të nisë bisedimet!
19/05 17:55
Top News-Vajza e Putinit ka të dashur Zelenskin!/Katerina, në marrëdhënie me një balerin që quhet…
19/05 17:29
Top News – Po vjen i nxehti përvëlues! / Temperatura deri në 40 gradë në jug të kontinentit
19/05 17:23
Top News – Vesh ‘plehrat’ e tij për një muaj!/Çfarë shpërdorimi…aktivisti amerikan godet në shenjë
19/05 17:05
Top News – Të shpëtojmë malet e Zvicrës…!/ Zgjidhja është xhini…përpjekja e dy vëllezërve
19/05 17:05
Top News – Dëgjuan ndërgjegjen e tyre / Yjet rusë të baletit largohen nga Bolshoi
19/05 17:04
Top News – Vijnë gomat pa ajër! / Testohet në Luksemburg koncepti tërësisht i ri
19/05 17:00
Top News -Tërmet i tmerrshëm, frikë për tsunami/Manjituda 6.7, ‘shkundet’ toka në Zelandë e Australi
19/05 16:06
Top Channel/ SHBA: Integriteti territorial i Kosovës nuk preket, e dijmë ku është kufiri!
19/05 15:50