Top Channel/ Mohuan Covid-in, një I vdekur 12 të infektuar
15/04/2021 11:48

Një mbështetës kryesor I teorive të konspiracionit kundër Covid 19 në Norvegji, I cili e mohonte faktin që kjo është një sëmundje e rrezikshme, ka ndërruar jetë pikërisht prej koronavirusit pasi organizoi dy festa të mëdha në pronën e tij. 60 vjecari Hans Gaarder, kishte rezultuar pozitiv vetëm pak ditë pasi ftoi në mënyrë të paligjshme shumë njerëz në zonën Gran, rreth 40 milje në veri të kryeqytetit, Oslo. Autoritetet vendore të shëndetësisë pohan se rezultatet paraprake të autopsisë kishin konfirmua faktin që burri ka ndërruar jetë nga virusi. Sipas gazetës Hadeland, të paktën 12 persona të tjerë u infektuan gjatë këtyre grumbullimeve të paligjshme. Eventet janë ndaluar në Gran që prej 16 marsit në përpjekje për të frenuar përhapjen e sëmundjes, e cila ka marrë 688 jetë njerëzish në Norvegji që prej fillimit të pandemisë vitin e kaluar. Policia tani po përpiqet të mësojë sa vetë morën pjesë saktësisht në të dy festat, ndërsa vdekjen e 60 vjecarit e konfirmoi edhe një zëdhënës I saj.

Top Channel/ “Made in China” , rruga e re kineze e Mëndafshit pëson të çara!
06/05 16:45
Top Channel/ Ndodh në Japoni: me fondet anti Covid ndërtojnë statujë kallamari!
06/05 15:31
Top News – Po vijnë ‘The Blitzers’…/ Beteja për superyjet e radhës së k-POP-it
06/05 15:27
Top News – Rusi, një Barbie në hapësirë/ Gati misioni. një balerinë e një aktore në ekuipazh
06/05 14:57
Top News – Zjarr dhe zemërim në Kolumbi/ Protestuesit duan të djegin të gjallë policët
06/05 14:48
Top News – Me ndihmat për koronavirusin/ Bashkia ndërton statujën gjigande të oktapodit…
06/05 14:39
Top Channel/ Kur hyjnë në lojë gjermanët, “tërmet” në bizneset e “Ndranghetës”
06/05 14:24
Top Channel/ Plas skandali në Indonezi-testet e Covid në aeroport, me tamponë të përdorur!
06/05 13:40
Top News – ‘Dhëmb për dhëmb’/ SHBA do ti përgjigjet akteve agresive të rusisë
06/05 13:23
Top News – Ndihmë për Kosovën/ Kroacia i dhuron 10 mijë vaksina anti covid
06/05 13:22
Top News – Starship’ ia del mbanë/ Prototipi i ri i Spacex përfundon provën me sukses
06/05 13:22
Top News – Twitter apel përdoruesve/ ’Tregohuni të sjellshëm e mendohuni dy herë’
06/05 13:22
Top Channel/ Shteti amerikan vendim drastik, rikthen skuadrat e pushkatimit dhe karrigen elektrike
06/05 12:58
Top Channel/ Itali, 22 vjecaren e tërheq rruli në fabrikë, e ëma: po punonte për të birin
06/05 12:58
Top Channel/ Serbia nxjerr rregullin e ri: kush bën vaksinën, do të paguhet!
06/05 12:26
Top Channel/ Bashkë kundër Rusisë, Merkel “merr me të mira” SHBA-në
06/05 12:25
Top Channel/ Ekspertët e OBSH-së: Vaksina kineze është efikase, por mungojnë disa të dhëna
06/05 12:25
Top News – 155 milionë njerëz në uri/ Për shkak të konflikteve, pandemisë e motit ekstrem
06/05 12:21
Top News – Biden rrëzon vendimin e Trump/ Mbështet pezullimin e patentës për vaksinat
06/05 12:20
Top News – Goditet sërish ‘Ndrangheta/ Aksion i policisë italiane e gjermane, 31 arrestime
06/05 12:20