Top Channel/ Mijëra protestojnë në Mali kundër sanksioneve të fqinjëve afrikanë
15/01/2022 02:19

Mijëra njerëz në Mali protestuan sot në Sheshin e Pavarësisë në kryeqytetin Bamako kundër sanksioneve të bllokut afrikan për shtyrjen e zgjedhjeve. Mijëra njerëz me ngjyrat e flamurit kombëtar, të kuq, të verdhë e të gjelbër, protestonin dhe këndonin në mitingun e organizuar nga qeveria ushtarake sipas rrjetit AFP.

Top News – Mafia shqiptare në mes të Ekuadorit/Si janë organizuar dhe si funksionojnë bandat
26/01 16:24
Top Channel/ “Kurrë më luftë”. Papa Françesku” Lutuni për paqen në Ukrainë
26/01 16:07
Top News –E armatosur me raketa Poseidon e torpedo/’Bisha e detit’ e Vladimir Putin, gati për luftë
26/01 15:58
Top News – Blen snajper ‘për të mbrojtur’ vendin / Nëna ukrainase, gati për luftë me ushtrinë ruse
26/01 15:51
Top News – Masakër në Itali, 5 të vrarë me armë/Autori vetëvritet, mes viktimave dhe dy fëmijë
26/01 15:43
Top News – Mur 350 milionë eurosh në kufi / Polonia ‘blindon’ vijën ndarëse me Bjellorusinë
26/01 15:43
Top News – Nëse Rusia i pret gazin Evropës / SHBA e Australia në ndihmë, furnizime edhe nga Katari
26/01 15:31
Top News – Peshkatarët ‘luftë’ me Putinin / Rusia stërvitje pranë Irlandës, peshkarexhat në protestë
26/01 15:23
Top News – ‘Ta gjejmë ne para Kinës!’ / Ushtria amerikane në ethe për F-35 e rrëzuar në det
26/01 15:21
Top News – Raketa e SpaceX jashtë kontrollit / Do përplaset me Hënën brenda pak javësh
26/01 15:19
Top News- SHBA kërcënon me sanksione personale/Kabineti i Putin i përgjigjet presidentit Biden
26/01 15:12
Top News – Sherri me thika për dozat e drogës/Itali, tre shqiptarë arrestohen nga policia
26/01 14:55
Top News – Kur pasuria vjen nga Tik Tok…!/Të rinjtë, që po përfitojnë mijëra dollarë
26/01 14:02
Top News – Gjermania nuk i jep armë Ukrainës /Qëndrimi, i bazuar te historia dhe nevojat e energjisë
26/01 12:28
Top Channel/ Përmbyset një anije në Florida, dyshohet për dhjetëra të zhdukur
26/01 12:18
Top Channel/ Panik në Athinë. Kryeqyteti helen zgjohet nga një shpërthim i fuqishëm
26/01 12:09
Top News -‘Pushtimi rus do ndryshonte botën’ / Biden: Sanksione personale për Putinin në rast sulmi!
26/01 11:56
Top News – Franca dhe Gjermania kërcënojnë Rusinë / ’Çmim shumë të lartë nëse sulmon Ukrainën’
26/01 11:27
Top Channel/ Covidi i gjatë, “gjurma në antitrupa” tregon se kush rrezikohet më shumë
26/01 11:27
Top News – Bombarduesit Su-35 dhe 30 luftanije / Lojëra të mëdha lufte kudo, Rusia tregon ‘muskujt’
26/01 11:20