Top Channel/ “Më beso…”, TCH siguron videon, djali tenton të qetësojë babanë që gjuan me armë
15/05/2024 19:42

Top Channel ka siguruar videon nga momenti kur djali i Aleks Markut, vetëm 11 vjeç, tenton që ta qetësojë dhe t’i marrë armën. “O babi të lutem, ma jep mua automatikun, më beso, jam unë. Më thuaj po apo jo”, dëgjohet vogëlushi duke biseduar të artin, teksa ndodhej në ballkonin e banesës. Kjo tentativë është bërë në orët e para të mëngjesit, kur 40-vjeçari nisi të qëllojë me armë brenda dhe jashtë banesës që kishte marrë me qira në Durrës. Më pas kanë mbërritur forcat RENEA që kanë bërë të mundur neutralizimin dhe arrestimin e tij. Gazetarja Vali Qyrfyçi bën me dije se në gjendje të dehur dhe nën efektin e narkotikëve, Aleks Marku dyshohet se ka parë veten në pasqyrën e dhomës së gjumit dhe është trembur. I është dukur se po e sulmojnë brenda në shtëpi dhe ka nisur të qëllojë me kallash.

Top Channel/ Berisha u bën thirrje emigrantëve dhe diasporës: Ashtu siç ju përzuri Rama…
24/05 22:39
Top Channel/ Vetëvritet efektivja e Komisariatit nr.5, plagoset edhe një oficer i gardës
24/05 22:03
Top Channel/Efektivja i jep fund jetës me armën e shërbimit! Mister arsyet, i dashuri i 21-vjeçares…
24/05 21:54
Top News/ Efektivja 21-vjeçare i jep fund jetës në Tiranë, Policia rrethon zonën e Ali Demit
24/05 20:34
Top News/ Efektivja vetëvritet me armën e shërbimit. Ngjarja në Tiranë, ende nuk dihen shkaqet
24/05 20:31
Top News/Vetëplagoset me armë zjarri gardisti/ Ngjarja në ambientet e KQZ, shkak dyshohet pakujdesia
24/05 20:09
Top Channel/ Vajza mohon abuzimin/ Gjykata e Durrësit megjithatë e lë në burg babanë 48-vjeçar
24/05 19:51
Top Channel/ Shëndetësia, hetime në terren! Anëtarët e Komisionit shkojnë te koncesionari në Durrës
24/05 19:44
Top Channel/ Ndihmë angleze për drejtësinë! Trajnim për çështjet e pastrimit të parave
24/05 19:36
Top News/ 15-vjeçarja gënjeu, akuzoi babain për përdhunim si hakmarrje pas sherrit të çastit
24/05 16:10
Top News/ Argita nuk ka vendosur ende/ Por, po përgatit veten për të zëvendësuar babain
24/05 15:38
Top Channel/ Tritol në hyrje të hotelit në Razëm! Pronari, zyrtar i Rithemelimit Sterkaj
24/05 15:25
Top Channel/ Kapen armë, vinin nga Kosova! Transportoheshin me autobus, 4 të arrestuar
24/05 15:24
Top Channel/ Mashtrimi me mikrokreditë! Lihen në burg 4 përmbarues, 4 të tjerë në arrest shtëpie
24/05 15:23
Top Channel/ Dronët “Bajraktar” për trafikun, masat për “turizëm të sigurt dhe rrugë të sigurta”
24/05 15:22
Top Channel/ Babai në burg pas denoncimit për incest, avokati: Akuza e rreme, e pranoi e bija
24/05 15:15
Top News/ Vrau kushëririn për 120 mijë lekë/ Gjykata e Apelit zbut dënimin me burg për Granit Shehun
24/05 15:10
Top News/ Rama ndan certifikata pronësie në Himarë /’Asnjë metër tokë nuk është marrë nga oligarkët’
24/05 15:03
Top News/ ‘Po na gjykoni si në komunizëm’, mashtruesit me kreditë mbrohen para gjykatës
24/05 14:40
Top News/ Sterilizimi, deputetët e PS dhe PD nisin vizitat në spitale
24/05 14:37