Top Channel/ Mbyten 27 emigrantë në La Mansh/ Po kalonin kanalin mes Francës dhe Anglisë me gomone
25/11/2021 19:59

Tragjedia detare ne ngishticen mes Anglise dhe Frances, ku humben jeten te pakten 27 emigrante ka shkaktuar termet politik ne te dyja vendet te cilet po flasin me njera-tjetren per te arritur nje zgjidhje, qofte edhe te perkohshme, per nje problem qe duket se do jete afatgjate, nese nuk riadresohet teresisht ndryshe qasja nga Britania, por edhe partneret evropian, ne kushtet e epokes post-Brexit.

Top Channel/ NATO dhe BE “kërcënojnë” Rusinë dhe Bjellorusinë: Gati për luftë nëse përdoret forca
28/11 18:44
Top Channel/ Historia tragjike e refugjates irakiane. I fejuari e priste në Angli, anija u fundos
28/11 18:44
Top Channel/ Rikthehet festa tradicionale në Tajlandë. Majmunët “çmenden” në gostinë e frutave
28/11 18:44
Top News – Shi, borë dhe viktima/ Stuhia ‘Arwen’, shkatërrime në Britani
28/11 15:28
Top News – Trafikantët u kapën në hotel/ Përdornin taksi për emigrantët e paligjshëm
28/11 15:11
Top News-Tërmet apokaliptik në Peru/Intensiteti 7.5 ballë, nuk ka të dhëna për viktima
28/11 15:09
Top News – Shantazh, apo destabilitet…!/ Emigrantët, si një armë e dekadës së fundit
28/11 14:50
Top News-Itali, rasti i parë me ‘Omicron’/Varianti i ri i koronavisurit nga Afrika e Jugut
28/11 14:32
Top News- Shkoi në spital me biçikletë për të lindur, njihuni me deputeten më të pazakontë
28/11 14:31
Top News-Tjetër tragjedi me një autobus/19 të vdekur dhe 32 të plagosur në Meksikë
28/11 14:26
Top News – Alarmi i Interpol për ‘Panterat rozë’/ Zbulohet rrjeti i hajdutëve të argjendarive
28/11 13:55
Top News- Kush do ta udhëheqë BE? /Italia dhe Franca bashkojnë forcat pas ikjes së Merkel
28/11 13:05
Top News- Bota në alarm/Çfarë dimë deri më tani për mutacionin e Botsvanës
28/11 13:02
Top News- Masterplani i Putin kundër Europës /Tensionet në Bjellorusi, Ukrainë dhe kriza e gazit
28/11 13:01
Top News- Konfirmohen 2 raste të variantit të rrezikshëm të Covid-19 në Gjermani
28/11 11:51
Top Channel/ “Omicron” edhe në Itali/Zbulohet një rast i vaksinuar me dy doza
28/11 11:45
Top Channel/ 2 të vdekur e pemë të rrëzuara nga stuhia ‘Arven’ në veri të Anglisë
27/11 21:27
Top Channel/ Peshkatarët francezë bllokojnë terminalin e mallrave në tunelin drejt Anglisë
27/11 20:38
Top Channel/ Ushtria e Australisë vjen në ishujt Solomon pas dhunës anti-qeveritare
27/11 20:37
Top Channel/ Papa i dytë që viziton Greqinë/ Vizita historike pritet më 4 dhjetor
27/11 19:39