Top Channel/ “Lufta mund të mbarojë që nesër”/ Putin: Kushtin, e di Zelensky!
09/12/2022 21:09

Vladimir Putin përmendi një zgjidhje të mundshme për t'i dhënë fund luftës së tij në Ukrainë të premten, ndërsa ende pretendonte se "operacioni i tij special ushtarak" po ecte sipas panit. “Procesi i zgjidhjes në tërësi, ndoshta do të jetë i vështirë dhe do të marrë pak kohë. Por, në një mënyrë apo tjetër, të gjithë pjesëmarrësit në këtë proces do të duhet të pajtohen me realitetet që po formohen në terren”, tha presidenti rus gjatë një konferencë për shtyp. Sipas kremlinit lufta mund të “mbarojë edhe nesër” nëse presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky urdhëron një tërheqje të të gjithë ushtarëve ukrainas nga territoret brenda katër rajoneve të aneksuara së fundmi nga Putini në juglindje të vendit. Vërejtjet e presidentit rus erdhën vetëm disa ditë pasi Putini dukej se po i shtrëngonte rusët për një luftë të zgjatur në Ukrainë , duke thënë se operacioni i tij ushtarak mund të ishte një "proces afatgjatë". Fillimisht, komandantët rusë prisnin që lufta të zgjaste vetëm disa javë përpara një fitoreje ruse, sipas planeve në fillim të luftës. Tani lufta është në muajin e 10-të dhe Rusia është detyruar të tërhiqet prej disa muajsh. Pamjet: AFP

Top Channel/ Emigrantët përfshihen nga protestat anti-qeveritare në Peru, pranë kufirit me Bolivinë
08/02 22:36
Top News – Britania dëbon 28 shqiptarë të tjerë/ Në mesin e tyre, persona të dënuar për trafik droge
08/02 22:26
Top Channel/ Feremrët protestojnë në Paris/ “Po na ndalojnë të prodhojmë ushqime cilësore”
08/02 22:08
Top News – 30 familjarë nën rrënoja!/ Rrëfimi prekës i sirianit që gërmon ditë e natë
08/02 20:53
Top Channel/ Tërmeti, 12 mijë viktima/ Rëndohet bilanci. Nën rrënoja janë ende shumë persona
08/02 20:06
Top News – ChatGTP te Bing, Microsoft revolucionon motorin e kërkimit
08/02 20:01
Top News – Turqia përballë një ‘epidemie sizmike’!/ Çfarë është ky fenomen dhe sa mund të zgjasë
08/02 20:00
Top News – Biden pas balonës spiune!/SHBA do veprojë përballë agresionit rus e kinez
08/02 19:59
Top Channel/ Fjalimi para kombit/ Biden në kongres, mesazhe optimiste
08/02 19:57
Top News – Sa njerëz ka nën rrënoja!/ Shpresat për të mbijetuarit nisin të shuhen
08/02 19:53
Top News – Erdogan sulmon kritikët-Provokues!/ ‘Nuk përgatiteshim dot për një fatkeqësi të tillë’
08/02 19:12
Top Channel/ Nën rrënoja 45 orë, fëmijës i jepet ujë me tapë shisheje për ta mbajtur gjallë
08/02 18:14
Top Channel/ Turqi, nxirret i gjallë nga rrënojët një burrë pas 48 orësh
08/02 18:09
Top Channel/ Përmirësohet foshnjës që u nxor e gjallë nga rrënojat, ajo humbi gjithë familjen
08/02 18:08
Top News – Ish-agjentja rrëfen ambicien e McGonigal: Do pasurohej si lobist
08/02 17:57
Top News – Zelenski kërkon avionë modernë/ Pritet me duartrokitje në parlamentin britanik
08/02 17:47
Top News – 50 mijë shqiptarë në zonën e tërmetit / Të prekur edhe banorë me origjinë nga vendi ynë
08/02 17:36
Top Channel/ Pamje tragjike nga Turqia, njerëzit gërmojnë nën rrënoja për të gjetur të afërmit
08/02 16:01
Top News – Erdogan në lotë, në zonën e katastrofës / 11,200 viktima nga tërmetet në Turqi dhe Siri
08/02 15:44
Top News – Pse turqit fajësojnë Erdogan/ Taksa e tërmetit, ku shkuan miliarda dollarë!
08/02 15:27