Top Channel/ Kushi uron ekipin olimpik përpara misionit në Tokio: Garë paqësore që bashkon botën
15/07/2021 16:27

Në Galanë Olimpike të organizuar mbrëmë në Pallatin e Brigadave me rastin e nisjes së sportistëve tanë elitarë në aktivitetin më të madh të botëror të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka adresuar edhe një fjalë përshëndetëse, duke shprehur bindjen se ata do të na përfaqësojnë denjësisht sikurse kanë bërë edhe në kampionatet e tjera ndërkombëtare. Ajo ka shprehur vullnetin e palëkundur të MASR për të mbështetur sportin në përgjithësi dhe veçanërisht sportistët elitarë që do të përfaqësojnë Shqipërinë në “Tokyo 2020”: “Unë ju uroj shumë suksese grupit tonë që do të na përfaqësojë në Tokio. Është pikërisht performanca juaj, emocionet, përpjekjet tuaja, ndoshta edhe lotët e gëzimit që i japin magjinë Lojërave Olimpike. Është pikërisht kjo magji që të gjithë presim me padurim të përjetojmë pas pak ditësh në Tokio” – u shpreh ministrja.

Top Channel/Gjermania zgjedh pasuesen e Merkel,garë e ngushtë në zgjedhjet për Bundestagun
26/09 20:22
Top Channel/ Ekspozita “Nana”, punime që kanë nisur të krijohen nga vitet ‘80
26/09 20:06
Top Channel/ Kampioni i arteve marciale me aftësi të kufizuara, Safet Plangaj merr medaljen e artë
26/09 20:05
Top Channel/ Po vjen ‘Big Brother Vip’, shtëpia ku do hyjnë të famshmit është gati
26/09 20:03
Top Channel/Nga Italia në Divjakë, Yen nga Vietnami përshkon Europën mbi biçikletë
26/09 20:00
Top Channel/ Plazhi vazhdon. Lirë dhe qetë në breg të Adriatikut në Durrës
26/09 19:57
Top Channel/Stop vrasjes së grave!Greqia në protesta, kërkohet përfshirja e “femicidit” në kod penal
26/09 19:55
Top Channel/ Humb jetën duke shuar zjarrin, flakët kishin rënë në pronën e 59-vjeçarit në Kavajë
26/09 19:52
Top Channel/Dokumentet e udhëtimit pa vaksinë,paqartësi për marrjen e vërtetimit të kalimit covid-19
26/09 19:49
Top Channel/Llalla jashtë,kërkohet këtu! SPAK nuk e ka urdhëruar Interpolin për kërkim ndërkombëtar
26/09 19:40
Top Channel/ Peticion kundër mësimit me turne, nisma e prindërve dhe nxënësve me firmosjen online
26/09 19:37
Top Channel/Ministria e Arsimit: Të zëvendësohen mësuesit që nuk sjellin tamponin negativ
26/09 19:34
Top Channel/ Takim bamirësie në ndihmë të fëmijëve të Shtëpisë së foshnjës në Vlorë
26/09 19:00
Top News – Tensionet në veri të Kosovës / Stoltenberg bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin
26/09 18:58
Top News-Rekord viktimash në vend/222 pacientë të shtruar në spitale
26/09 18:58
Top News – 1.700 mijë vaksinime në vend / Rama në Facebook: Vaksinohu sot, mbro shëndetin
26/09 18:58
Top News-Tabaku kritikon planin ekonomik/‘Vizioni i Ramës, varfërimi i familjeve shqiptare’
26/09 17:56
Top News-Ekstazi e kokainë nga Norvegjia e Arabia Saudite/Tre të arrestuar e tre të të proceduar
26/09 17:56
Top News-Lufta e demokratëve/Nishani-Basha i ka vënë minat partisë
26/09 17:55
Top News – ‘4 përqind janë rimbursuar’/COVID-19,Vokshi-do kërkojmë llogari në komision
26/09 17:55