Top Channel/ Kurti “aleancë” me Shkupin: 11 marrëveshje, Zaev- “Mbështetje pa rezervë”!
16/09/2021 15:02

Në mbledhjen e parë të qeverive aktuale të të dy vendeve, ekzekutivit maqedonas e ai kosovar firmosën 11 marrëveshje bashkëpunimi. Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga kryeministri, Albin Kurti u prit me nderime të larta shtetërore në kryeqytetin maqedonas. Për Shkupin zyrtar, ky moment konfirmoi “ marrëdhëniet e shkëlqyera miqësore mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në drejtim të thellimit të bashkëpunimit në fushat e interesit të ndërsjellë mes dy vendeve dhe shkëmbimit të përvojave për bashkëpunimi më intensiv në rajon.

Top Channel/ Inflacioni shqetëson ekonominë, Banka e Anglisë: Iflacioni vitin e ardhshëm shkon 5%
23/10 02:03
Top Channel/ Hakerohet platforma sociale e Trump. Të ‘vërtetën’ e Trump e hakeroi faqja “Anynomyous”
23/10 02:00
Top Channel/ Sheshxhirimi tragjik ku Alec Baldëin qëlloi për vdekje producenten
22/10 23:04
Top Channel/ Macron flet për krizën energjitike, Poloninë e emigracionin në samitin e BE
22/10 23:02
Top Channel/ Iranianët me maska në lutjet masive të së premtes, për herë të parë në 20 muaj
22/10 23:01
Top Channel/ Aeroplanmbajtësja britanike dhe ushtria e Indisë nisin manovra të përbashkëta detare
22/10 23:00
Top Channel/Njeriu i Trump në telashe!Bannon refuzon bashkëpunimin për hetimin e dhunës së 6 janarit
22/10 20:04
Top Channel/ Shtohen rastet me Covid në Europë, në Rusi del “mutacioni i Deltës”!
22/10 15:59
Top Channel/Rritja e cmimeve, Franca i paguan 100 euro qytetarëve për energji e karburant
22/10 15:53
Top News- Nato po përgatitet për konflikt/ Aleanca gati skenarët e luftës, Rusia në alarm
22/10 15:01
Top Channel/ Dridhet Vuçiç: A do të flasë nga burgu “ushtarja e bindur” , që di shumë për të?
22/10 14:43
Top Channel/ Përplasje në samitin e BE-së: “Polonia kaloi vijën e kuqe, të ndëshkohet”!
22/10 14:32
Top News – ‘Fiasko’ për ushtrinë amerikane / Dështon testi i raketës së re hipersonike
22/10 14:08
Top News – Shpërthim në fabrikën e armëve / Shtatë të vdekur dhe nëntë të zhdukur në incident
22/10 14:06
Top News – Shkatërrim në Evropë pas ‘Aurore’ / Mini-tornado dhe erëra me shpejtësi 175 km në orë
22/10 14:05
Top News – ‘Divorc’ me mbretëreshën / Barbadosi zgjedh Presidenten e parë, bëhet Republikë
22/10 14:03
Top Channel/ ”Diçkaje të madhe do t’i jepet fund”, paralajmërimi i Bidenit për Ballkanin
22/10 13:59
Top News – Putin ‘lan duart’ me mercenarët / ’Nuk përfaqësojnë interesat e shtetit rus’
22/10 13:38
Top Channel/ Turqia kërcënon Greqinë dhe Qipron: “Një hap të vetëm hidhni, dhe ju përgjigjemi”!
22/10 13:30
Top News- Skandali ‘bunga bunga’/Ish-kryeministri Berlusconi shpallet i pafajshëm
22/10 13:30