Top Channel/ Kryeministri i Maqedonisë nga Beogradi: Open Balkan i “frytshëm”, Serbia fton Kosovën
31/03/2023 23:17

Maqedonia e Veriut dhe Serbia kanë nënshkruar tre memorandume bashkëpunimi gjatë vizitës zyrtare të kryeministrit Dimitar Kovaçevski në Beograd. Sipas krerëve të dy qeverive, vendet kanë pasur përfitime ekonomike nga nisma Ballkani i Hapur. Kovaçevski ka thënë se kjo është iniciativë në të cilën kryeson ekonomia dhe jo temat politike.

Top News – Shqiptarët protestojnë mbi Ibër / Ministri i brendshëm: Kështu s’e ndihmojmë Kosovën
01/06 15:06
Top News – Sulmohen dy shqiptarë në veri / Një grup serbësh i dhunojnë pa shkak
01/06 14:54
Top News – Presidentja e Kosovës, një thirrje për Serbinë/Osmani: Ndaloni aktivitetet destabilizuese
01/06 14:34
Top News – Falje për luftën, njohje pastaj normalizim / Kryeministri kroat për Kosovën: Ja zgjidhja
01/06 14:02
Top News – ‘E preferuara’ e perëndimit…deri tani / Daçiç: Kurti s’iu bind SHBA për asociacionin
01/06 13:37
Top News – Kosova ‘pushton’ samitin e Moldavisë / Liderët e Evropës bisedojnë për tensionet në veri
01/06 12:15
Top News – Serbët, katër ditë protestë në veri / Natë e qetë por dita mund të sjellë surpriza
01/06 11:59
Top News – NATO, ‘sytë katër’ në Kosovë / Stoltenberg: Mund të dërgojmë edhe më shumë trupa
01/06 11:51
Top News – Osmani takohet me Macron dhe Scholz / Edhe Vuçiç në Moldavi, a do ketë bisedime…?
01/06 11:17
Top News – Serbia ‘10’, Kosova ‘zero’ / Vuçiç për CNN: Kemi zbatuar çdo obligim ndërkombëtar
01/06 11:16
Top News – Përgjegjësia është e Kosovës! Macron kundër Kurtit: Ia kishim bërë të qartë…
31/05 15:23
Top News – I keqardhur po jo i frikësuar! Kurti flet pas ‘ndëshkimeve’ nga SHBA për Kosovën
31/05 15:20
Top News-Tanket serbe të kthyera nga Kosova../Ministri serb i mbrojtjes viziton garnizonin e Rashkës
31/05 15:17
Top News- Vuçiç refuzoi takimin/ Albin Kurti-Jam gati të flas! Në veri po zbatoj ligjin
31/05 13:39
Top News – Përse vazhdojnë tensionet Kosovë-Serbi… Analiza e AP: Përplasje shekullore e pazgjidhur
31/05 13:01
Top News – Kurti shkon në Bratisllavë / Takon Borrell dhe Lajçak, Vuçiç refuzon
31/05 12:39
Top News – Vuçeviç: Kosova drejt shpërthimit! Serbia ka përcaktuar vijat e kuqe, gati për gjithçka
31/05 11:25
Top News- Tela me gjemba e flamur serb në Zveçan, KFOR rrit masat e sigurisë, vijon protesta në veri
31/05 11:20
Top News-Tensionet u përshkallëzuan pa nevojë! Blinken i ashpër me Kurtin, Vuçiç të tërheqë ushtrinë
31/05 10:34
Top News – NATO, 700 trupa shtesë në Kosovë / Stoltenberg: Dhuna rrezikon aspiratat euro-atlantike
31/05 10:15