Top Channel/ Komisioni “TIMS”, përplasje për dëshminë e Ballës,kërkohet mbledhje me dyer të mbyllura
15/05/2024 19:44

Ka vijuar mes debatesh komisioni hetimor për ccështjen TIMS ku pritej që këtë të mërkurë të paraqiteshin për të dëshmuar ministri I brendshëm Taulant Balla, drejtori I pergjithshem Muhamet Rrumbullaku dhe ish Drejtori i IT-së në Policinë e Shtetit Ervin Muca tashmë nën hetim nga prokuroria e Tiranës I cili është në masën e sigurisë arrest shtëpie. Ministri I brendshëm nëpërmjet një shkrese ka kërkuar që komisioni të mblidhej me dyer të mbyllura për shkak të materialeve secrete të marra nga policia e shtetit dhe Agjencia e mbikqyrjes policore. Kjo kërkesë u mbështet nga antarët e mazhorancës por drejtuesi i këtij Komisioni Ervin Salianji kërkoi që fillimisht ministry të paraqitej në këtë komision dhe vendimi për të vijuar mbledhjen me dyrer të mbyllura të merrej me votë.

Top Channel/ Berisha u bën thirrje emigrantëve dhe diasporës: Ashtu siç ju përzuri Rama…
24/05 22:39
Top Channel/ Vetëvritet efektivja e Komisariatit nr.5, plagoset edhe një oficer i gardës
24/05 22:03
Top Channel/Efektivja i jep fund jetës me armën e shërbimit! Mister arsyet, i dashuri i 21-vjeçares…
24/05 21:54
Top News/ Efektivja 21-vjeçare i jep fund jetës në Tiranë, Policia rrethon zonën e Ali Demit
24/05 20:34
Top News/ Efektivja vetëvritet me armën e shërbimit. Ngjarja në Tiranë, ende nuk dihen shkaqet
24/05 20:31
Top News/Vetëplagoset me armë zjarri gardisti/ Ngjarja në ambientet e KQZ, shkak dyshohet pakujdesia
24/05 20:09
Top Channel/ Vajza mohon abuzimin/ Gjykata e Durrësit megjithatë e lë në burg babanë 48-vjeçar
24/05 19:51
Top Channel/ Shëndetësia, hetime në terren! Anëtarët e Komisionit shkojnë te koncesionari në Durrës
24/05 19:44
Top Channel/ Ndihmë angleze për drejtësinë! Trajnim për çështjet e pastrimit të parave
24/05 19:36
Top News/ 15-vjeçarja gënjeu, akuzoi babain për përdhunim si hakmarrje pas sherrit të çastit
24/05 16:10
Top News/ Argita nuk ka vendosur ende/ Por, po përgatit veten për të zëvendësuar babain
24/05 15:38
Top Channel/ Tritol në hyrje të hotelit në Razëm! Pronari, zyrtar i Rithemelimit Sterkaj
24/05 15:25
Top Channel/ Kapen armë, vinin nga Kosova! Transportoheshin me autobus, 4 të arrestuar
24/05 15:24
Top Channel/ Mashtrimi me mikrokreditë! Lihen në burg 4 përmbarues, 4 të tjerë në arrest shtëpie
24/05 15:23
Top Channel/ Dronët “Bajraktar” për trafikun, masat për “turizëm të sigurt dhe rrugë të sigurta”
24/05 15:22
Top Channel/ Babai në burg pas denoncimit për incest, avokati: Akuza e rreme, e pranoi e bija
24/05 15:15
Top News/ Vrau kushëririn për 120 mijë lekë/ Gjykata e Apelit zbut dënimin me burg për Granit Shehun
24/05 15:10
Top News/ Rama ndan certifikata pronësie në Himarë /’Asnjë metër tokë nuk është marrë nga oligarkët’
24/05 15:03
Top News/ ‘Po na gjykoni si në komunizëm’, mashtruesit me kreditë mbrohen para gjykatës
24/05 14:40
Top News/ Sterilizimi, deputetët e PS dhe PD nisin vizitat në spitale
24/05 14:37