Top Channel/ Kishte dy vjet polic, qëllon dhe vret 16 vjecarin
14/04/2021 11:34

Policia e Marylandit në SHBA konfirmoi vrasjen e një 16 vjecari nga një efektiv I saj. Në deklaratë sqarohej se forcat e rendit kishin marrë dy telefonata në lidhje me një person të dyshimtë I cili mbante në dorë dicka që dukej si armë. Njëri nga efektivët u përball me adoleshentin I cili dukej se kishte me vete një armë dhe një thikë. Një dëshmitar informoi policinë se djali kishte marrë një gjuajtje dhe u duk se kishte drejtuar armën nga polici, I cili e qëlloi. I riu ran ë tokë I plagosur, por është përpjekur të ngrihet përsëri e ka nxjerrë një thikë. Polici e urdhëroi ta hidhte thikën, dhe pastaj e qëlloi përsëri, edhe pse 16 vjecari I identifikuar më vonë si Peyton Ham, ishte në tokë. Nga kontrollet që u kryen më vonë, u pa se ai nuk kishte armë por një pistoletë ajri. Efektivi që shtiu mbi Ham, ishte prej dy vjetësh pjesë e policisë së shtetit të Merilendit. Aktualisht, ai është pezulluar në pritje të rezultateve të një hetimi penal, procedure kjo qe kryhet rëndom në raste te tilla

Top News – Shqiptarët bien në kurthin anglez/ Transportonin para droge me tren, jo me bankë
14/05 22:54
Top News – Mashtrimi vdekjeprurës i Izraelit/ Si e shkatërruan sistemin nëntokësor të hamasit
14/05 22:00
Top Channel/ Përleshjet anti-qeveritare vijojnë edhe gjatë ndeshjes së futbollit në Kolumbi
14/05 20:31
Top Channel/ Këmbësoria e ushtrisë izraelite dislokohet në kufi me Libanin – Pa koment
14/05 20:31
Top Channel/ Bombat izraelite godasin bankën palestineze në qytetin e Gaza – Pa koment
14/05 20:30
Top Channel/ Ishulli i Kretës mirëpret turistët pas rihapjes së plotë të Greqisë – Pa koment
14/05 20:30
Top Channel/ Fëmijë palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite në Beit Hanoun – Pa koment
14/05 20:28
Top Channel/ Luftanija bërthamore Pyotr Veliky dhe qyteti Severomorsk, në Arktikun rus
14/05 20:27
Top Channel/ Lufta Izrael-Palestinë/ Çfarë qëndrimi po mban SHBA në këtë konflikt?
14/05 20:08
Top News – Bitcoin, viktimë me emrin e Elon Musk/ Si e kuptoi britanikja që humbi 9 mijë paund
14/05 19:47
Top News – Harta e Covid, Shqipëria mbetet gri/ Evropa publikon hartën, ja shtetet pa probleme
14/05 19:45
Top News – ‘Ciao ciao bambini’/ Itali, në pikiatë numri i lindjeve
14/05 18:12
Top News – Shiste kokainë për paratë e spitalit/ Trafikanti shqiptar çudit policinë britanike
14/05 18:10
Top News – Dritë nga vizonët ‘Zombie’/ Danimarka, energji nga miliona kafshë me covid
14/05 18:04
Top News – Rikthehet fantazma e Titanikut/ Kinë, turistët një natë në anije si çifti i filmit
14/05 16:04
Top News – Të lash pantallonat, apo borxhet…/ Fituesja e lotarisë humb biletën, kërkon paratë
14/05 16:03
Top News – ‘Jo’ ndryshim kufijsh/ Presidenti slloven-rajoni të anëtarësohet në BE
14/05 12:54
Top News – Akuza të reja për Gruevskin/ Tani dyshohet edhe për përvetësim fondesh
14/05 12:03
Top News – ‘Colonial’ paguan hakerat/ SHBA, rifillon furnizimi me karburante
14/05 12:01
Top News – Certifikata vaksinimi false/ Shqetësim mes autoriteteve të sigurisë
14/05 12:00