Top Channel/ “Kanë ADN gjarpri”:babai vret me shtizë dy fëmijët e mitur!
17/08/2021 16:35

Përpara hetuesve, 40 vjecari Mattheë Taylor Coleman nuk shfaqi asnjë pendesë. Burri duket i bindur se i ka bërë njerëzimit një të mirë të madhe pasi vrau dy fëmijet e mitur me shtizën e pushkës së tij të ujit. Coleman ka folur për të parën herë pas ngjarjes makabër, duke i thënë zyrtarëve federale se djali i tij 2 vjecar dhe vajza 10 muajshe do të ktheheshin në përbindësha kur të rriteshin, e kështu, ai poi bënte një nder shoqërisë. Pronari i një shkolle sërfi në Kaliforni ishte ndjekës i lëvizjes Qanon dhe teorive të konspiracionit të Iluminatit. Ishte pikërisht teori të tilla që e kishin shtyrë të besonte se e shoqja kishte ADN gjarpri, të cilën ua kishte kaluar edhe fëmijëve. Ishte e shoqja e 40 vjecarit ajo që telefonoi policinë e shqetësuar duke thënë se i shoqi kishte marrë dy fëmijët e ishte larguar pa i thënë se ku po shkonte, ndërsa më tej nuk i përgjigjej telefonatave të saj. ADN -ja e gjarprit" ka të ngjarë të jetë një referencë ndaj teorisë së komplotit mbi "njerëzit-hardhuca ", e cila pretendon në mënyrë të pavërtetë se zvarranikë alienë drejtojnë fshehurazi botën dhe kanë zënë poste të rëndësishme në qeveri, banka dhe Hollivud.

Top News-Ukraina godet rusët me raketa britanike/Rusia ankohet-Ishin Storm Shadow goditën Mariupolin
27/05 21:56
Top News – Varre 4400 vjeçare në Egjipt/ Arkeologët zbulojnë punëtori mumifikimi
27/05 20:20
Top News – Fitoi 2 mld dollarë në lotari / Por paditet në gjykatë se ka vjedhur biletën
27/05 17:59
Top News – Rusia dëbon gjermanët/ Largon me qindra persona në arsim dhe kulturë
27/05 17:14
Top News- Erdoganin e zë gjumi / Presidenti po jepte një intervistë, pamjet bëhen virale
27/05 16:46
Top Channel/ Refugjatët refuzojnë ndihmën/ Kalojnë la Manshin dhe duan që të shpëtohen nga anglezët
27/05 15:47
Top News – Zgjedhjet në Turqi, Erdogani rrezikon me sirianët, që rivali zotohet t’i dëbojë
27/05 15:41
Top Channel/ Ukraina: “Gati për kundërofensivën”, Rusia “i nxjerr inatin” gjermanëve!
27/05 15:17
Top Channel/ Vuçiç jep dorëheqjen: Largohet nga kreu i partisë, do të krijojë një tjetër!
27/05 15:08
Top News – Ukraina nuk mund të gabojë / Gjithçka gati për kundërsulmin, pritet ‘OK’ nga Zelensky
27/05 14:59
Top News – 40 krokodilë shqyejnë fermerin/ Si e pësoi 72-vjeçari, gabimi fatal që i kushtoi jetën
27/05 14:20
Top Channel/ Hera e dytë më keq? Ekspertët: Kush kaloi Omicronin, pasoja për vite të tëra!
27/05 14:16
Top News – Drogë në Belgjikë e Gjermani/ Europol shkatërron familjen mafioze shqiptare
27/05 13:39
Top Channel/ Blinken fshikullon Kosovën: Veprimet tuaja, po minojnë përpjekjet tona për normalizim!
27/05 13:17
Top News – ‘Putin do sjellë ferrin në tokë’ / Kërcënimi i Medvedev-Sulm bërthamor nëse…
27/05 12:26
Top Channel/ Një ditë para balotazhit, “përplasen” Erdogan dhe Kilicdaroglu!
27/05 12:20
Top News – Tubimi, Vuçiç sfidon Perëndimin / ‘Këtu vendosin serbët, s’jemi vend ambasadorësh’
27/05 11:59
Top Channel/ Serbët mblidhen rreth Vucicit, mijëra vetë në rrugë në mbështetje të presidentit!
27/05 11:38
Top News- Kukullat e Vuçiç në Beograd/Knezeviç:Mali i Zi, ambasadoristan! Tërheq njohjen e Kosovës
27/05 11:14
Top News- Brukseli paralajmëron Serbinë/ ‘Qëndrimi ndaj Moskës ul besueshmërinë e BE’
26/05 21:42